انتخابات بریتانیا ۲۰۱۷

 1. امیرهوشنگ افتخاری راد

  نویسنده و مترجم

  چپ

  آنگاه که طبقه متوسط (یا بخشی از آن) به طبقه خود خیانت کند در پیوند و همدستی با فرودستان، انقلاب (یا تحول سیاسی بزرگ) در آستانه وقوع است و آنگاه که بخشی از فرودستان به طبقه خود پشت کند، ماحصل مرده‌زایی خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 2. یک شعبه اخذ رای در بریتانیا

  هفت اختلاف در شیوه برگزاری انتخابات و شکل رای گیری برای مجلس عوام بریتانیا که در منطقه وست مینستر لندن قرار دارد و مجلس شورای اسلامی در ایران که مقر آن در منطقه بهارستان در تهران است، چیست؟

  خبر کامل
  next
 3. جاناتان بلیک

  بی‌بی‌سی

  جو سوینس

  جو سویینسون رهبر جدید حزب لیبرال دموکرات را بر اساس تعداد کرسی‌هایی که حزبش در انتخابات سراسری به دست می‌آورد داوری خواهند کرد. هنوز کسی در باره ارقام صحبت نمی‌کند ولی به گفته افراد وارد به مسائل این حزب، توقع خوش‌بینانه "بسیار بالا"ست. با این حال بسیار بعید است که این حزب که دوازده نماینده در پارلمان دارد اکثریت به دست آورد،

  خبر کامل
  next
 4. President Trump

  وکیل ارشد کاخ‌سفید در نامه‌ای به کمیته قضایی کنگره اعلام کرده‌ قصد حضور در هیچ کدام از جلسات استماع تحقیقات استیضاح که هفته آینده قرار است در مجلس نمایندگان کنگره برگزار شود را ندارد چرا که از نظر او این تحقیقات فرآیندی منصفانه نداشته و بهتر است همین حال "فیصله" یابد.

  خبر کامل
  next
 5. بهرنگ تاج‌دین

  بی‌بی‌سی

  برگزیت

  خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا فرآیندی پیچیده است. در این راهنما، پاسخ بعضی از متداول‌ترین سؤال‌ها در مورد برگزیت را می‌توانید بخوانید

  خبر کامل
  next
 6. جانسون

  بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، فرمان انحلال مجلس و برگزاری انتخابات جدید را از ملکه دریافت کرده و به این ترتیب، مبارزات انتخاباتی رسما به جریان افتاده است. احزاب اصلی با برنامه‌هایی در مورد جنبه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی وارد مبارزه می‌شوند اما خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا محور اصلی انتخابات است.

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: پیروزی شورشیان بر دولت در پارلمان بریتانیا

  بوریس جانسون، نخست وزیر، در اولین رای‌گیری در پارلمان درباره یک طرح، شکست سنگینی خورد و بسیاری از هم حزبی‌هایش یا رسما از حزب جدا شدند و یا مخالف نظر او رای دادند.

 8. Video content

  Video caption: وزیر خارجه بریتانیا: کشتی تاخت نمی‌زنیم

  وزیر خارجه جدید بریتانیا مبادله نفتکش با ایران را رد کرد. دومینیک راب به رادیو چهار بی‌بی‌سی گفت دولت بریتانیا به دنبال معامله پایاپای بر سر نفتکشها نیست.

 9. لینزی بیکر

  بی‌بی‌سی

  دایانا

  الیزابت امانوئل، طراح لباس، مسیری پر فراز و نشیب را در حرفه‌اش پشت سر گذاشته است؛ از خلق لباس عروسی نفیس و خیره‌کننده پرنسس دایانا تا طراحی مجموعه‌ تازه‌ای از لباس‌هایی به سبک دهه ۱۹۸۰. لینزی بیکر درباره آثار این هنرمند با او گفت‌وگو کرده است.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: بوریس جانسون: آمده‌ام اعتماد را به دموکراسی بریتانیا برگردانم

  من اینجا هستم تا اعتماد از دست رفته را به دموکراسی ِ بریتانیا بر گردانم، اعتمادی که با تاخیر در خروج از اتحادیه اروپا خدشه دار شده، این پیام بوریس جانسون بود