امنیت کامپیوتر

 1. کریپتو اِی‌جی

  بر اساس تحقیق مشترک روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" و تلویزیون "زِد دی اف" آلمان، سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و سازمان اطلاعاتی آلمان، دهه‌ها مخفیانه صاحب یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید تجهیزات رمزگذاری بوده‌اند. بر اساس این پژوهش تجهیزات این شرکت سوئیسی به نام "کریپتو اِی‌جی" به بیش از ۱۲۰ کشور از جمله ایران فروخته شده است.

  خبر کامل
  next
 2. این شرکت اطلاعات مربوط به ۸۲۰ میلیون مشتری را در سیستم های خود نگهداری می کند

  آمریکا چهار افسر نظامی چین را به دلیل حمله گسترده سایبری به شرکت بزرگ "اکیوفاکس" (Equifax)، ارائه کننده خدمات سنجش اعتبار مالی افراد، متهم کرده است. گفته شده که متهمان ترافیک حمله را از ۳۴ سِروِر و از حدود ۲۰ کشور هدایت می کردند تا بتوانند مکان اصلی خود را پنهان کنند.

  خبر کامل
  next
 3. آیا شارژ باتری موبایل در اماکن عمومی کار خطرناکی است؟

  کارشناسان امنیت سایبری اخیرا هشدار داده‌اند که استفاده از ایستگاه‌های شارژ عمومی در مکان‌هایی چون فرودگاه و هتل ممکن است وسایل شما را در معرض حمله‌های سایبری قرار دهد. اما اگر تمهیدات احتیاطی را رعایت کنید، از جمله استفاده از "کاندوم" دیجیتال، خطر کاهش پیدا می‌کند و امنیت شما نیز تامین می‌شود.

  خبر کامل
  next
 4. ویندوز هفت در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد ولی هنوز به طور گسترده از آن استفاده می شود

  شرکت مایکروسافت اعلام کرده که به‌روزرسانی تازه‌ای برای سیستم عامل ویندوز ۷ انجام خواهد داد. چند روز پیش این شرکت بزرگ رایانه‌ای اعلام کرده بود که ویندوز ۷ را دیگر پشتیبانی نخواهد کرد.

  خبر کامل
  next
 5. جو تایدی

  گزارشگر امنیت سایبری

  تراولکس

  طراحان یک باج‌افزار به بی‌بی‌سی گفته‌اند که دسترسی به وبسایت صرافی تراولکس را به منظور گرفتن باج مختل کرده‌اند و آن‌ها را مجبور کرده‌اند تا با خاموش کردن تمامی رایانه‌هایش مانع دسترسی مشتریان به پول‌هایشان شوند. کنترل‌کنندگان این باج‌افزار ۶ میلیون دلار پول طلب کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: وقتی پای کامپیوترها به فروشگاه‌ها باز شد

  ال ئی او، یا لیو، مخفف «دفتر الکتریکی لایونز»، در سال 1951 راه‌اندازی شد و نخستین کامپیوتر کاری بود که در جهان به کار گرفته شد.

 7. Video content

  Video caption: کامپیوتر کوانتمی گوگل، بسیار سریع‌تر از ابرکامپیوترهای موجود

  شرکت گوگل می گوید یک کامپیوتر کوانتومی با سرعتی بسیار بیشتر از ابرکامپیوترهای موجود ساخته است.

 8. پال رینکون

  دبیر اخبار علمی، بی بی سی نیوز

  پردازنده سیکامور

  گوگل می گوید برای اولین بار موفق به ساخت یک کامپیوتر کوانتومی با عملکردی بسیار برتر نسبت به رایانه های موجود شده است. با این حال "آی‌بی‌ام" که به طور جداگانه برای ساختن کامپیوترهای کوانتومی تحقیق می کند بعضی از ارقام گوگل را زیر سوال برد.

  خبر کامل
  next
 9. هکرهای روس از ایرانیان برای اهداف سایبری بهره گرفتند

  دستگاه‌های امنیتی بریتانیا و آمریکا می‌گویند گروهی از هکرهای ایرانی به دام هکرهای روس افتاده‌اند. این گروه ایرانی با نام رمز "اویل ریگ" کار می‌کرده و گروه هکرهای روس هم با نام "تورلا" شناخته می‌شود. به گفته این منابع، هکرهای روس از هکرهای ایرانی برای هدف گرفتن قربانیان خود بهره می‌گرفتند.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: تقلب در بازی‌های کامپیوتری، راهی برای کسب درآمد

  تقلب در بازی‌های کامپیوتری مشکلی بزرگ است و بازارش هم داغ شده است. یک هکر نوجوان به بی‌بی‌سی گفته ماهانه هزاران دلار از هک بازی‌های کامپیوتری درآمد دارد.