صنعت گردشگری و تفریح

 1. قلعه تاریخی فلک‌الافلاک

  مسئولان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ایران می‌گویند آخرین قسط از مبلغ ۶۹ میلیارد تومانی که سپاه پاسداران برای واگذاری قلعه فلک‌الافلاک می‌خواهد آماده است اما شرط پرداخت آن تخلیه کامل این قلعه تاریخی در استان لرستان است. مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند تغییر کاربری و واگذاری این قلعه می‌تواند راه را برای ثبت آن در فهرست یونسکو هموار کند.

  خبر کامل
  next
 2. مینا جوشقانی

  بی‌بی‌سی

  ووتیارا خام عکاس مشهور فرانسوی

  "فم تریپ" (Familiarization trip) را می‌توان یک روش بازاریابی دانست که مختص ایران نیست و پیش‌تر هم در کشورهای مختلف از جمله همسایه‌های ایران، ترکیه و عربستان سعودی برگزار شده است. این گونه سفرها را اصولاً شرکت‌های مسافربری و یا خطوط هواپیمایی برای دست‌اندرکاران و فعالان صنعت گردشگری ترتیب می‌دهند تا با آشنایی نزدیک با زیرساخت‌ها و جاذبه‌های مقصد بتوانند بسته سفری شخصی شده و متناسب با سلیقه مسافرها ارائه دهند.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران: توریسم

  یونسکو، به فهرست شهرهایی که آنها را خلاق نامیده، دو شهر دیگر از ایران را اضافه کرده: سنندج و بندرعباس. سنندج به خاطر موسیقی‌اش و بندرعباس به علت صنایع دستی‌اش.

 4. املج (مالدیو عربستان)

  برای اولین بار، عربستان سعودی با سیاست تازهٔ ویزا برای ۴۹ کشور جهان، درهای خود را به روی گردشگران خارجی گشوده است.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: قدیمی‌ترین آژانس مسافرتی دنیا ورشکست شد

  قدیمی‌ترین شرکت خدمات مسافرتی دنیا ورشکست شد. شرکت بریتانیایی توماس کوک که سال 1841 تأسیس شده بود، نتوانست مبلغ لازم برای بازپرداخت بدهی‌هایش را در موعد مقرر تأمین کند.

 6. توماس کوک

  با شکست مذاکرات برای نجات شرکت خدمات مسافرتی توماس کوک بریتانیا، این شرکت بعد از ۱۷۸ سال فعالیت رسما ورشکسته شد. شرکت توماس کوک از دولت بریتانیا تقاضای کمک ۲۵۰ میلیون پوندی برای ادامه فعایت کرده بود که این درخواست رد شد.

  خبر کامل
  next
 7. ظریف

  همزمان با واکنش‌های گسترده بین‌المللی به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نوشت که "بازماندگان گروه بی" به دنبال این هستند که با فریب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، او را به جنگ بکشانند. آقای ظریف همچنین در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان، گفت که اگر به ایران حمله شود، "جنگی تمام‌عیار" در خواهد گرفت.

  خبر کامل
  next
 8. عراقی

  در سال‌های اخیر بطور سنتی شهروندان عراقی بالاترین تعداد ورودی به ایران را داشته‌ است و در مقایسه با سایر کشورها کماکان مقام اول را در این زمینه حفظ کرده است. گردشگران عراقی که به ایران سفر می‌کنند عمدتا با هدف زیارت (عمدتا مشهد و قم) یا درمان پزشکی به کشور همسایه می‌آیند که در سال‌های اخیر گشت و گذار هم در قالب تور به این مجموعه اضافه شده است. اخیرا گزارشهایی منتشر شده که از افزایش حضور شهروندان عراقی در مناطق شمالی ایران طی شش ماه اخیر خبر داده است.

  خبر کامل
  next
 9. آمریکا برای اطلاعاتی که به دستگیری حمزه بین لادن منجر شود یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود

  کاخ سفید آمریکا در بیانیه‌ای کشته شدن حمزه بن لادن، از اعضای ارشد القاعده و پسر اسامه بن لادن در جریان عملیات مقابله با تروریسم در منطقه افغانستان-پاکستان را تایید کرد. حمزه بن لادن مسئولیت طراحی عملیات مختلف و همچنین ارتباط با گروههای تروریستی مختلف را برعهده داشت.

  خبر کامل
  next
 10. سولماز مهاجر

  روزنامه نگار

  اصفهان

  صفهان را به آثار دوره صفوی می شناسیم؛ هنگامی که امپراتوری ایران قصد داشت شکوه مذهب شیعه را به رخ جهانیان بکشد. اما تاریخ ساخت بازار اصفهان دستکم به ۹۰۰ سال قبل از آن برمی گردد. تا قرن چهارم هجری، بسیاری از شهرهای ایران، از جمله اصفهان، دارای بازارهای بزرگ بودند.

  خبر کامل
  next