اوپک

 1. opec

  کشورهای عضو اوپک به همراه تعدادی از متحدین این سازمان از جمله روسیه که به "اوپک پلاس" معروف شده‌اند، روز جمعه به توافق رسیدند که سطح تولید نفت خود را نیم میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این کاهش تولید از نخستین روز سال جدید میلادی آغاز خواهد شد.

  خبر کامل
  next
 2. بهرنگ تاج‌دین

  بی‌بی‌سی، دبیرخانه اوپک در وین

  اوپک

  در پایان نشست دو روزه ۲۴ کشور صادرکننده نفت در وین، آن‌ها تصمیم گرفتند سقف تولید روزانه‌شان را برای ۹ ماه دیگر در سطح فعلی حفظ کنند.

  خبر کامل
  next
 3. کمیته مشترک

  نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر بازار نفت با شرکت کشورهای عضو و چند کشور غیرعضو اوپک به منظور جلوگیری از کاهش بهای نفت در بازار جهانی، سهمیه‌بندی و سقف فعلی تولید را تا بهار سال آینده تمدید و همچنین منشور همکاری بین کشورهای اوپک و غیر اوپک را تصویب کرد.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: وزیر نفت ایران گفته اگر اوپک می‌خواهد زنده بماند، باید تصمیماتش را در داخل سازمان بگیرد

  وزیر نفت ایران درباره خطر مرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت - اوپک هشدار داده است.

 5. نفت

  در حالیکه نشست رهبران و سران گروه ۲۰ متشکل از کشورهای دارای اقتصاد پیشرفته و چند کشور دیگر جهان روز جمه کار خود را در ژاپن آغاز می‌کند بهای جهانی نفت خام که در روزهای اخیر افزایش داشت به دلیل ابهام در مورد نتایج این نشست به خصوص مذاکرات رهبران آمریکا و چین رو به کاهش گذاشته است.

  خبر کامل
  next
 6. نفت

  روند افزایش بهای نفت خام که از دیروز و پس از انفجار دو نفتکش‌ در دریای عمان آغاز شد معکوس شده و همزمان آژانس بین‌المللی انرژی از امنیت انرژی در جهان ابراز نگرانی کرده است. امروز بهای نفت خام در بازارهای جهانی کاهش یافت و در پایان معاملات، قیمت نفت خام برنت دریای شمال با ١٤ سنت کاهش به ٦١.١٧ دلار در بشکه رسید.

  خبر کامل
  next