سوئد

 1. امید منتظری

  بی‌بی‌سی

  عکس منتسب به حمید نوری با نام مستعار عباسی

  می‌گویند فرد بازداشت شده حالا وکیل است؛ درست شبیه مرتضی اشراقی دادستان وقت تهران در زمان اعدام‌ها که اکنون به شغل وکالت مشغول شد. زندانیان سیاسی زندان گوهردشت می‌گیوند حمید نوری "عامل اجرایی اعدام‌ها بود و به واقع گمارده ابراهیم رئیسی. کسی که زندانیان را برای "هیأت مرگ" انتخاب و رده‌بندی می‌کرد.

  خبر کامل
  next
 2. علی جیحون

  منتقد هنری

  نوبل

  با مروری بر مشخصات برندگان جایزه نوبل ادبیات و آثار آنان، درمی‌یابیم که از نظر ملیت، نویسندگان و شاعران فرانسوی‌ به دفعات بیشتری جایزه نوبل ادبی را از آن خود کرده‌اند، به طوری که آنان توانسته‌اند پانزده بار این جایزه را به دست بیاورند.

  خبر کامل
  next
 3. Among the grandchildren being removed from the royal house are princes Alexander and Gabriel

  کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه سوئد طی فرمانی ۵ نوه خود را از مزایای سلطنتی خلع کرده تا آنها از رعایت وظایف سلطنتی معاف شوند. این پنج نوه همچنان عضو خاندان سلطنت باقی خواهند ماند و القاب دوک و دوسش را هم تصاحب خواهند کرد اما از انجام تکالیف و تشریفات سلطنتی معاف خواهند بود و از محل بیت المال هم مستمری دریافت نخواهند کرد. ‌

  خبر کامل
  next
 4. مایک هنسن

  بی‌بی‌سی ورزشی

  Marina Yudanov

  مارینا یودانف نفر ۵۵۶ تنیس جهان است. در دنیای ورزش این به هیچ عنوان رکورد قابل ذکری نیست اما پشت این دستاورد معمولی یک داستان فوق‌العاده پنهان شده است.

  خبر کامل
  next
 5. نفتکش "استینا ایمپرو"

  اریک هانل، مدیرعامل شرکت سوئدی استینا بالک، مالک نفتکش استینا ایمپرو که از حدود یک ماه پیش در توقیف سپاه پاسداران ایران است، توانسته در جریان سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به سوئد با او دیدار کند و "گفتگوی سازنده‌ای" با وزیر خارجه ایران داشته است.

  خبر کامل
  next
 6. ASAP Rocky on stage

  ایسپ راکی، رپ‌خوان آمریکایی که متهم به ضرب و شتم یک مهاجر ۱۹ ساله افغان در استکهلم است، امروز در دادگاه حاضر شد و اظهار بی‌گناهی کرد. بنا بر گزارش‌ها مرد افغان که می‌گوید مورد لت و کوب قرار گرفته درخواست حدود پانزده هزار دلار غرامت کرده است.

  خبر کامل
  next