جنگ

 1. Video content

  Video caption: تصویرگر کتابهای کودکان سوری از تأثیر جنگ بر آثارش می‌گوید

  نادین کعدان هنرمند سوریه‌ای در بریتانیا زندگی می کند. او اخیرا برنده جایزه‌ای فرهنگی به خاطر تلاشش برای شناساندن فرهنگ عربی به مخاطب بریتانیایی شد.

 2. آلمان

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز جمعه برای نخستین بار از اردوگاه آشوویتس دیدار کرد. در زمانی که نازی‌ها در آلمان قدرت را به دست گرفتند، تقریبا ۱.۱ میلیون نفر در "آشوویتس-بغناو" را قتل عام کردند که اکثریت آنها یهودی بودند.

  خبر کامل
  next
 3. حبیب حسینی فرد

  روزنامه نگار

  آلمان

  ۸ نوامبر (۱۷ آبان) هشتادمین سالگرد تلاش نافرجام گئورگ الزر برای ترور هیتلر است. او پس از دستگیری، در بازجویی‌ها گفت که هدفش تنها جلوگیری از خونریزی‌های بیشتر رژیم هیتلری بوده است.

  خبر کامل
  next
 4. Syrian displaced families, who fled violence after the Turkish offensive against Syria, sit in a bus after arrival at a refugee camp in Bardarash on the outskirts of Dohuk, Iraq October 17,

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع از عملکرد خود در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه و نیروهای کرد در این مناطق، این درگیری‌ها را به نزاع کودکان در زمین بازی تشبیه کرده است. این در حالی است که میج مک‌کانل رهبر جمهورخواه مجلس سنا با انتقاد تند از آقای ترامپ‌ سیاست او را یک اشتباه بزرگ خوانده است. ‌

  خبر کامل
  next
 5. مهرداد فرهمند

  بی‌بی‌سی

  کرد

  کارزار ترکیه علیه شبه‌نظامیان کرد سوریه، چه به مشکل بخورد چه به کامیابی بینجامد، می‌تواند راه را برای بازگرداندن رابطه با سوریه به سال‌های پیش از فرورفتن این کشور در ناآرامی هموار کند.

  خبر کامل
  next
 6. علی جیحون

  منتقد هنری

  نوبل

  گرچه هیچ خلل "ادبی" بر انتخاب‌های آکادمی نوبل برای جوایز ادبی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ وارد نیست اما این جوایز از "حواشی غیرادبی" این آکادمی نکاست. آکادمی نوبل با انتخاب ﺍُﻟﮕﺎ توکارچوک، زن نویسنده لهستانی برای‌ نوبل ۲۰۱۸ ادبیات تلاش کرد خاطره تلخ یک رسوایی جنسی را به فراموشی بسپارد اما با انتخاب پیتر هاندکه برای نوبل ادبیات ۲۰۱۹، درگیر یک جنجال دیگر شد.

  خبر کامل
  next
 7. آلمان

  شورای جامعه یهودیان آلمان، پس از آنکه یک مرد مسلح به کنیسه‌ای حمله کرد و دو نفر را کشت، پلیس را به "غفلت" متهم کرده است. رئیس شواری مرکزی یهودیان گفت این حادثه یک "رسوایی" است که پلیس از کنیسه‌ای در شهر "هال" در روز تعطیل "آمرزش" یهودیان محافظت نکردند.

  خبر کامل
  next
 8. در حالی حوثی‌ها از به اسارت گرفتن "هزارها" سرباز سعودی خبر داده‌اند که به تازگی گزارش‌ها از تمایل ریاض به آتش بس موقت در یمن حکایت داشته

  در حالیکه شورشیان حوثی در یمن از "عملیاتی بزرگ" در نزدیکی مرز عربستان سعودی خبر داده و می‌گویند که موفق شده‌اند هزاران سرباز این کشور را به "اسارت" بگیرند، و تصاویری از این عملیات منتشر کرده‌اند، عربستان سعودی هنوز واکنشی به این گزارشها نشان نداده است.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: نمایش لاشه موشک در عربستان، اتهام ‘نقش انکارناپذیر ایران’

  عربستان امروز بقایای یک موشک کروز و پهپادهای ایرانی را به نمایش گذاشت

 10. BELLAK FAMILY ARCHIVES

  دفترچه خاطرات دختر نوجوان یهودی که به دست نازی‌ها کشته شد بعد از ۷۰ سال خاک خوردن در یک گاوصندوق، منتشر می‌شود. رنیا اشپیگل خاطراتش را از زمانی که روستایش در جنوب شرق لهستان توسط نازی‌ها اشغال شد،‌ نوشته است.

  خبر کامل
  next