آموزش در ایران

 1. مهرداد امانت

  پژوهشگر تاریخ

  قاجار

  یک عنصر بنیادی فقه شیعه که با وسواس و جزییات گسترده ای تدوین شده بود مسائل مربوط به طهارت و نجاست بود. این قوانین پیامد های اجتماعی مهمی برای مجامع غیر مسلمان و فراکیشان داشت و در عمل سدی بود در مقابل ادغام و یکپارچگی اجتماعی با هر آنکس که خارج از دین خوانده میشد.

  خبر کامل
  next
 2. آذری جهرمی گفته که در قطعی اینترنت مسئولیت مستقیم نداشته است اما بیانیه ایالات متحده درباره تحریم وزیر ارتباطات ایران می گویداز زمانی که به مقام وزارت ارتباطات رسیده در مسیر رشد فنی توان سانسور دولت، گام برداشته

  وزیر ارتباطات ایران ۱۴۰ ساعت پس از قطع سراسری اینترنت در این کشور در توییتی گفته است که به "دفاع از دسترسی به اینترنت" ادامه می‌دهد. عده زیادی از ایرانیان در زیر پست وزیر ارتباطات به تندی از او به دلیل مشارکتش در قطعی اینترنت انتقاد کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 3. نشریه وایس در گزارشی به قطعی اینترنت و تلاش حکومت ایران برای برقراری اینترنت ملی پرداخته است

  پس از گذشت پنج روز از اعتراضات به گران شدن قیمت بنزین در ایران رسانه‌های آمریکایی توجه بیشتری به آن نشان داده‌اند و تلاش می‌کنند علل زمینه‌ساز و آشکارساز این اعتراضات را برای مخاطبان این کشور توضیح دهند.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: دور جدید محدودیت‌ ناشران و نویسندگان در ایران

  اتحادیه ناشران ایران با انتشار بیانیه‌ای، از لغو مجوز آثار یووال نوح هراری و الیف شفق خبر داد. .

 5. اعظم احمدی

  پژوهشگر سیاسی

  کوروش

  جمهوری اسلامی همواره از سوی مخالفین خود به بی توجهی به تاریخ ایران باستان متهم شده است. بخش قابل توجهی ازاین مخالفان طرفداران دو پادشاه پهلوی هستند که در دوره‌ زمامداریشان بر ایدئولوژی ملی گرایی که گاهی صبقه‌ افراطی نیز بخود میگرفت تاکید داشتند.

  خبر کامل
  next
 6. بهزاد پورصالح

  روزنامه نگار

  حداد

  هرزمان در ایران صحبت از مدرسه می‌شود داغ‌های زیادی تازه می‌شود. حالا هم چند هفته‌ای است موضوع آموزش و مدرسه مورد توجه زیادی قرار گرفته اما این‌بار از زوایایی متفاوت. زوایایی که نشان‌دهنده عمق بی‌توجهی نظام آموزشی کشور به مسئله آموزش و نگاه‌های متناقض و متفاوت به آن است.

  خبر کامل
  next
 7. فرانک گاردنر

  خبرنگار بی‌بی‌سی در امور امنیتی

  برآورده شده که سپاه پاسداران بیش از ۱۵۰ هزار نیروی فعال دارد

  براساس مطالعه‌ای که موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن انجام داده ایران در مقابل رقیبش، عربستان سعودی در تلاش‌های استراتژیک برای نفوذ در خاورمیانه به پیروزی رسیده است. بر اساس این تحقیق، رقبای منطقه‌ای ایران میلیاردها دلار صرف خرید تسلیحات غربی کرده‌اند که بیشتر این تسلیحات متعلق به بریتانیاست. با این همه، اما ایران تحت تحریم اقتصادی توانسته است با جزیی از این هزینه، موقعیت‌های واجد امتیازات راهبردی در منطقه را در اختیار بگیرد.

  خبر کامل
  next
 8. علی جیحون

  منتقد هنری

  کتاب

  واکنش‌های گسترده به حذف آثار ادبی برخی از نویسندگان و شاعران بزرگ ایران از کتاب‌های درسی دانش‌آموزان این کشور، بار دیگر مسئله سیاستگذاری‌ حکومت ایران در زمینه محتوای آموزشی، به ویژه در رشته‌های ادبی و علوم انسانی را پیش کشیده است.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: انتقاد از حذف نام بزرگان ادبیات از کتاب‌های درسی ایران

  انتشار یک فهرست طولانی از حذف نام بزرگان ادبیات و اشعار و داستان‌های آنها از کتابهای درسی ایران انتقادهای زیادی به دنبال داشته.

 10. سخنگوی دولت ایران درباره ناامید شدن مردم از صندوق رای هشدار داده است

  علی ربیعی، سخنگوی دولت حسن روحانی درباره ناامیدشدن مردم از صندوق رای هشدار داده است. معترضان در شهرهای مختلف عراق خواستار کناره‌گیری دولت، مبارزه با فساد و بهبود خدمات عمومی شده‌اند. این اعتراض‌ها تاکنون دست کم دویست و پنجاه کشته داشته است.

  خبر کامل
  next