ابراهیم رئیسی

 1. رییسی: تک نرخی شدن ارز ضروریست ولی ناگهانی نخواهد بود

  ابراهیم رییسی در گفت و گو با تلویزیون ایران حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی را ضروری عنوان کرد اما به گفته او به صورت ناگهانی نخواهد بود.

  آقای رییسی گفت:‌ ''این کار ضرورت دارد اما با غافلگیری انجام نخواهیم داد و مردم را نسبت به آن بی اطلاع نخواهیم گذاشت و شوک به بازار ایجاد نخواهیم کرد. همه جوانب سنجیده می‌شود تا کار با اتقان انجام شود و بازار و مردم در جریان این تصمیم قرار می‌گیرد.''

  به گفته او این کار به جز برنامه های دولت است ولی باید به گونه ای انجام شود که پول در جیب مردم برود.

 2. رییسی: ایران دنبال مذاکرات نتیجه محور است، تحریم ها لغو شوند

  ابراهیم رییسی، رییس جمهوری ایران می گوید دولت او مذاکرات هسته ای را دنبال می کند و هیچ وقت میز مذاکره را ترک نمی کند.

  آقای رییسی دوشنبه شب در مصاحبه با تلویزیون ایران خواهان بروز نشانه های جدیت در طرف مقابل برای رفع تحریم های ایران شد.

  به گفته آقای رییسی دولت او نسبت به مذاکرات نتیجه محور جدی است.

  آقای رییسی گفت: ''در مذاکراتی که چند روز قبل در تهران با نمایندگان اتحادیه اروپا انجام شد گفتیم که جمهوری اسلامی جدی است و باید جدیت را در طرف مقابل هم ببینیم.''

 3. کاظمی قمی در دولت احمدی نژاد با نمایندگان دولت آمریکا مذاکره کرد

  ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه هیات دولت از حسن کاظمی قمی به عنوان نماینده ویژه خود در امور افغانستان نام برد. حسن کاظمی قمی، پیش تر به عنوان سفیر و سرکنسول در بغداد و هرات خدمت کرده است. او که اولین سفیر ایران در عراق پس از سرنگونی حکومت صدام حسین بود، با میانجی گری نوری مالکی، نخست وزیر وقت عراق، هدایت دو دور مذاکره مستقیم با سفیر آمریکا را برعهده داشت.

  خبر کامل
  next
 4. روسای جمهور که به تخت جمشید رفتند

  ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای استانی خود و حدود دو ماه بعد از شروع دوره ریاست‌جمهوری‌اش در اولین روز سفر به استان فارس به تخت جمشید رفته است. تقریبا بیشتر روسای جمهور ایران به تخت جمشید سفر کرده‌اند و رویکرد همه آنها کمابیش یکسان بوده جز محمود احمدی‌نژاد.

  خبر کامل
  next
 5. تجمع اعتراضی مخالفان جمهوری اسلامی ایران علیه ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی مقابل دادگاه لاهه، تابستان ۱۴۰۰

  روزنامه بریتانیایی تایمز گزارش داده که شماری از فعالان حقوق بشر و خانواده‌های اعدامیان از پلیس اسکاتلند خواسته‌اند در صورت ورود ابراهیم رئیسی به گلاسگو برای شرکت در نشست اقلیمی سازمان ملل، او را به اتهام جنایت علیه بشر بازداشت کند.

  خبر کامل
  next
 6. رئیسی

  ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، وعده داده است که در "۳-۴ روز آینده" واکسنیاسیون حدود ۷۰ درصد از جمعیت ایران در برابر ویروس کرونا تکمیل شود.

  خبر کامل
  next
 7. جوزف بورل (راست) با حسین امیرعبداللهیان در نیویورک

  حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست سازمان ملل متحد در نیویورک با جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار داشته و تاکید کرده که دولت ابراهیم رئیسی مذاکرات هسته‌ای بازگشت به برجام را به‌زودی از سر خواهد گرفت. او گفته دولت رئیسی درباره برجام «عملگرا» است.

  خبر کامل
  next
 8. سازمان ملل

  جو بایدن، رییس جمهوری ‍آمریکا، در اولین نطق خود در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرده است که به دنبال جنگ سرد تازه‌ای با چین نیست و توسل به گزینه نظامی در قبال بحران های بین المللی، گزینه آخر ایالات متحده خواهد بود. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، نیز در نطق مجازی خود با انتقاد شدید از سیاست های آمریکا گفت که جمهوری اسلامی 'گفتگویی را مفید می‌داند که نتیجه آن لغو تحریم‌های ظالمانه باشد.'

  خبر کامل
  next
 9. رئیسی در تاجیکستان

  ابراهیم رئیسی "به دلیل کرونا" تنها به صورت مجازی در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد، اما وزیر خارجه او به نیویورک سفر می‌کند. آقای رئیسی در فهرست تحریم‌های آمریکا بوده و برخی خواهان محاکمه او به اتهام جنایت علیه بشریت هستند.

  خبر کامل
  next
 10. رئیسی عازم تاجیکستان شد

  ابراهیم رئیسی در اولین سفر خارجی خود بعد از ریاست جمهوری برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان رفته است. ایران از سال‌ها قبل خواهان آن بوده که عضو اصلی این سازمان باشد.

  خبر کامل
  next