حقوق بشر

 1. کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای را تصویب کرده که از ایران خواسته فعالان زندانی حقوق زنان را آزاد کند، به تبعیض علیه زنان و اقلیت های دینی و قومی پایان دهد، شرایط زندانیان را بهتر کند و به آزادی بیان احترام بگذارد.

  خبر کامل
  next
 2. بهروز بوچانی

  بهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی که بیش از شش سال در بازداشتگاه پناهجویان در جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو زندانی بود، این جزیره را به مقصد نیوزیلند ترک کرده است.

  خبر کامل
  next
 3. مجلس ایران

  به گفته علی‌اصغر یوسف نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس ایران، گروهی از نمایندگان طرحی برای "ممنوعیت پخش اعترافات از صدا و سیما و سایر رسانه‌های گروهی" ارائه کرده‌اند. این طرح که "ضبط و پخش" اعترافات دستگیرشدگان را ممنوع می‌کند باید ابتدا در کمیسیون‌های مرتبط مجلس بررسی شود.

  خبر کامل
  next
 4. داروخانه

  گروه دیده‌بان حقوق بشر در گزارش تازه خود گفته است که بازگشت تحریم‌‌های آمریکا علیه ایران توان این کشور در واردات کالاهای بشردوستانه مانند دارو را به شدت محدود کرده و مشکلات جدی برای مردم عادی در ایران و سلامتی آنها ایجاد کرده است.

  خبر کامل
  next
 5. سپیده قلیان

  گزارش‌ها حاکی از آن است که سپیده قلیان، فعال مدنی که در جریان برخورد با کارگران معترض نیشکر هفت‌تپه بازداشت شد، در زندان قرچک اعتصاب غذای خشک کرده و آب و غذا نمی‌خورد. یک فایل صوتی منتسب به خانم قلیان منتشر شده که او در آن به فشارهای نهادهای قضایی و امنیتی علیه خانواده‌اش معترض است.

  خبر کامل
  next
 6. جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران

  جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید ایران سال پیش هفت نفر و امسال دو را اعدام کرده که در نوجوانی مرتکب جرم شده بودند. او گفته است اعدام این افراد در مغایرت با قوانین حقوق بشری است. نماینده ایران در واکنش گفته است 'دیکتاتورها نمی‌توانند درباره وضعیت حقوق بشر در ایران اظهار نظر کنند.'

  خبر کامل
  next
 7. علی سودایی

  بی‌بی‌سی

  محمدحسین رستمی

  صداوسیمای ایران بخش‌هایی از صحبت‌های روح‌الله زم را پخش کرده که در آن آقای زم محمدحسین رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی کرد. آقای رستمی مدیر سایت عماریون بوده و سابقه حضور نظامی در سوریه را هم داشته است.

  خبر کامل
  next
 8. Nicolás Maduro

  ونزوئلا موفق به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شده است. این در حالی است که همین شورا کمیته‌ای را برای یافتن حقایق درباره نقض حقوق بشر در ونزوئلا به این کشور تعیین کرده است. آمریکا از عضویت ونزوئلا به شدت انتقاد کرده اما نیکلاس مادورو آن را ستایش کرده است.

  خبر کامل
  next
 9. A protester against China's actions in Xinjiang wears a mask with the colours of the flag of East Turkestan

  آمریکا ۲۸ سازمان و شرکت چینی را به دلیل آنچه ادعا می شود نقش آنها در بدرفتاری با اهالی قوم اویغور در استان شین‌جیانگ است را تحریم کرده است. نام یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات تجسسی و نظارتی جهان در میان تحریم شدگان به چشم می خورد.

  خبر کامل
  next
 10. نمایی از ویدیوی منسوب به شکنجه نوجوان افغان

  سفارت ایران در افغانستان در مورد ویدیوی شکنجه یک نوجوان افغان در روستایی در جزیره قشم واکنش نشان داده و گفته است این موضوع در حال پیگیری است. ویدیوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نوجوانی را نشان می‌دهد که "شکنجه شده است."

  خبر کامل
  next