لبنان

 1. حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان

  حسن نصرالله در تازه‌ترین سخنرانی خود گفته در دولت بعدی لبنان نیاز دارد تا همه جناح‌های سیاسی در آن مشارکت کنند تا دولت قادر باشد با وخیم‌ترین بحران اقتصادی این کشور در دهه‌های گذشته مقابله کند. حسن نصرالله گفته حزب الله از ابتدا با استعفای دولت سعد حریری مخالف بود زیرا اوضاع اقتصادی کشور را بحرانی تر می‌کرد.

  خبر کامل
  next
 2. لبنان

  دولت آمریکا گفته است که مبلغ یکصد میلیون دلار کمک نظامی به لبنان که ارسال آن متوقف شده بود در اختیار ارتش لبنان قرار می‌گیرد. مقامات آمریکایی رسما دلیلی برای تعلیق این کمک و از سرگیری آن عنوان نکرده‌اند اما گفته شده بود که علت توقف آن نارضایی از نفوذ حزب‌الله در دولت لبنان بود.

  خبر کامل
  next
 3. اعتراضات لبنان

  اعتصاب عمومی سه روزه لبنان از سوی سازمان‌دهندگان آن لغو شده است. قرار بود این اعتصاب عمومی با هدف اعمال فشار برای تشکیل دولت جدید برگزار شود. اما اعتصاب نامحدود در پمپ بنزین‌های لبنان ادامه خواهد داشت. اعتراضات گسترده در لبنان از شش هفته پیش آغاز شده.

  خبر کامل
  next
 4. سعد حریری

  سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان بار دیگر اعلام کرده که قصد ندارد کابینه‌ای جدید تشکیل دهد. آقای حریری که ماه میلادی گذشته از مقام نخست‌وزیری کناره‌گیری کرد تصمیم خود را "صادقانه و قاطعانه" نامیده و گفته که به میشل عون، رئیس جمهوری لبنان اعتماد دارد.

  خبر کامل
  next
 5. حزب الله

  طرفداران حزب‌الله و جنبش امل، از تشکل‌های اصلی شیعه در لبنان، برای دومین شب متوالی به معترضان به شرایط سیاسی این کشور حمله کرده و چادرهای آنان را به آتش کشیدند. گزارش‌هایی از تیراندازی بین افراد مسلح حزب‌الله و طرفداران حزب سعد حریری، کفیل نخست وزیری هم منتشر شده است.

  خبر کامل
  next
 6. لبنان

  بر اساس گزارش‌ها، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان و رئیس جنبش امل، جلسه امروز (دوشنبه چهارم آذر) پارلمان را برای سومین هفته متوالی لغو کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دیشب نیروهای طرفدار حزب‌الله و جنبش امل به معترضان ضد دولتی لبنان حمله کردند و چادرهای آنها را که در مرکز بیروت برپا شده بود، آتش زدند.

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: حامیان امل و حزب‌الله تجمع معترضان را در بیروت به هم زدند

  اعتراض ها در لبنان وارد دومین ماه خود شده و با وجود وعده های دولت، مردم همچنان در خیابانند.

 8. بری

  در ادامه بحران بانکی و اعتراض‌ها در لبنان، نبیه بری رئیس پارلمان این کشور، لبنان را به "کشتی در حال غرق شدن" تشبیه کرد که اگر اقدامی فوری صورت نگیرد، دیر یا زود به کلی غرق خواهد شد. اعتراض‌های لبنان از یک‌ماه پیش آغاز شده و معترضان به وضعیت بد اقتصادی، فساد و ناکارآمدی نظام سیاسی معترضند.

  خبر کامل
  next
 9. آقای صفدی

  محمد الصفدی، وزیر سابق دارایی لبنان، انصراف خود را از نامزدی برای پست نخست وزیر این کشور اعلام کرده است. او گزینه اصلی جناح های سیاسی برای تصدی پست نخست وزیری بود، اما نامزدی‌اش برای این سمت با واکنش‌هایی در میان مردم روبرو شد.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: توافق احزاب سیاسی لبنان بر سر انتخاب نخست وزیر جدید

  احزاب اصلى لبنان بر سر جانشين سعد حريرى براى مقام نخست وزيرى به توافق رسيده اند.