استرالیا

 1. بهروز بوچانی

  بهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی که بیش از شش سال در بازداشتگاه پناهجویان در جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو زندانی بود، این جزیره را به مقصد نیوزیلند ترک کرده است.

  خبر کامل
  next
 2. توده عظیم دود نارنجی ناشی از آتش سوزی در آسمان سیدنی و اطراف

  با از راه رسیدن هوای داغ و خشک در روز سه شنبه مناطق وسیعی از سواحل شرقی استرالیا از جمله سیدنی خود را برای احتمال بروز بدترین آتش سوزی هایی آماده می کنند که این کشور ممکن است به خود ببیند.

  خبر کامل
  next
 3. اولد بار، نیو سات ولز

  مقام های استرالیایی نسبت به تهدید بالقوه "فاجعه‌باری" که آتش‌سوزی‌های طبیعی متوجه نواحی اطراف سیدنی، بزرگترین شهر این کشور، می کند هشدار داده اند. روز یکشنبه همچنان بیش از ۱۰۰ مورد آتش سوزی طبیعی در دو ایالت نیو سات ولز و کوئینزلند جریان داشت.

  خبر کامل
  next
 4. آتش سوزی گسترده در جنگل های استرالیا مرگ دست کم سه نفر و مفقود شدن چهار نفر دیگر را به همراه داشته است. حدود ۱۳۰۰ مامور آتش نشانی در حال تلاش برای فرونشاندن بیشتر از یکصد آتش سوزی پراکنده هستند که یک هزار کیلومتر از خط ساحلی استرالیا را درگیر کرده است. صدها نفر از اهالی مناطق درگیر به طور داوطلبانه به کمک نیروهای آتش نشانی رفته اند.

  خبر کامل
  next
 5. سیروس و سامان احسنی

  سیروس و سامان احسنی، مدیران ارشد شرکت یونااویل در دادگاهی در آمریکا یک فقره اتهام خود را پذیرفتند. آنها متهمند در طول هفده سال برای قراردادهای نفتی و گازی به مقامات نه کشور دنیا رشوه پرداخته‌اند. حکم آنها در آوریل سال ۲۰۲۰ اعلام می شود.

  خبر کامل
  next
 6. کوه صخره‌ای اولورو

  در استرالیا جمعیت کثیری برای آخرین بار از کوه صخره‌ای اولورو بالا رفتند. برای احترام به خواسته بومیان این منطقه، از این پس صعود به این صخره ممنوع شده است. این صخره عظیم که به صخره آیرز هم شناخته می‌شود از فردا (شنبه ۲۶ اکتبر) به طور دائم از دسترس خارج می‌شود.

  خبر کامل
  next
 7. کریس با پشم‌های بیش از حدش

  کریس، پشمالوترین گوسفند جهان، مرد. این گوسفند که از نژاد مرینوس بود و چهار سال پیش در نزدیکی کانبرا پایتخت استرالیا دیده شد که به دلیل سنگینی پشمش قادر نبود بدرستی حرکت کند.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: روزنامه‌های استرالیایی با سانسور به جنگ سانسور رفتند

  در استرالیا همه رسانه‌ها از جمله رسانه‌های رقیب در اقدامی هماهنگ و نمادین امروز به صورت سانسور شده منتشر شدند.

 9. صفحه یک روزنامه‌های استرالیا

  روزنامه‌های بزرگ استرالیا امروز در نمایشی نادر از همبستگی، به محدودیت‌های رسانه‌ای در این کشور اعتراض کردند و صفحه‌ یک خود را سانسور شده چاپ کردند. چندین شبکه تلویزیونی، رادیویی و آنلاینی نیز از این اقدام حمایت کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: نیویورک - سیدنی؛ بدون توقف طولانی‌ترین پرواز جهان

  طولانی‌ترین پروزا بدون توقف صبح امروز در سیدنی استرالیا به زمین نشست، این پرواز از فرودگاه نیویورک از زمین بلند شد و پس از 19 ساعت پرواز در استرالیا به زمین نشست.