یهودیت

 1. امیر سلطانزاده

  روزنامه‌نگار

  بلوچستان

  ر سال ۹۸ بسیاری از باورمندان به بهائیت، دراویش، تسنن، یهودیان، نوکیشان مسیحی و برخی از گروههای قومی مانند کردها و بلوچ‌ها دستگیر، زندانی و با مشکلاتی رو به رو شدند.

  خبر کامل
  next
 2. لبو دیسه‌کو

  بی‌بی‌سی

  مکه

  با شدت گرفتن نگرانی‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا، مردم در سراسر جهان در سبک زندگی خود تغییراتی بوجود آورده‌اند. کلیساها،‌ مساجد، معابد و کنیسه‌ها هم در تلاش هستند با ایجاد تغییر در آداب و رسوم خود جلوی گسترش این ویروس را بگیرند.

  خبر کامل
  next
 3. Family photo

  فراخوان سال پیش دولت سودان مبنی بر بازگشت یهودیان به کشور و پس گرفتن حق شهروندی، جامعه‌ای کوچک اما زمانی پررونق را در مرکز توجه‌ها قرار داد.

  خبر کامل
  next
 4. در قرون وسطی از تصاویر مستهجن تماس یهودیان با ماده خوک‌ها برای مسخره کردن آنها و دین‌شان استفاده می‌شد

  یک دادگاه در آلمان رای داده که یک مجسمه ضد یهودی قرن ۱۳ میلادی می‌تواند همچنان روی دیوار یک کلیسا در شهر ویتنبرگ باقی بماند. این نقش‌برجسته یک خاخام را نشان می‌دهد که دم یک خوک را بلند کرده در حالی که دو یهودی دیگر در حال شیر خوردن از پستان‌های این ماده خوک هستند. در قرون وسطی از اشکال مستهجن تماس یهودیان با ماده خوک‌ها برای مسخره کردن آنها و دین‌شان استفاده می‌شد.

  خبر کامل
  next
 5. مينا لامی

  متخصص رسانه‌های گروه‌های جهادی، بی‌بی‌سی

  داعش

  گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) اخیرا اعلام کرده است که می‌خواهد استراتژی خود را عوض کند و یهودیان را در داخل و خارج اسرائیل هدف قرار دهد و هدف نهایی خود را "آزادسازی" بیت المقدس عنوان کرده است.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: مین سالگرد آزادسازی آشویتس؛ چرا هولوکاست منحصر به فرد است؟75

  هفتادو پنجمین سالگرد آزادسازی آشویتس؛ چرا کشتار هولوکاست منحصر به فرد است؟ گفت‌وگوی در برنامه چشم‌انداز بامدادی با امید منتظری، بی بی سی

 7. Video content

  Video caption: روایت یک بازمانده آشویتس از آخرین روزهای مخوف‌ترین کمپ نازی‌ها

  فردا مصادف است با هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس. بدنام ترین اردوگاه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم که در آن بیش از یک میلیون لهستانی عمدتاً یهودی کشته شدند.

 8. تجمع در حمایت از یهودیان در مانسی نیویورک

  یک روز بعد از حمله ای به خانه یک خاخام یهودی در ایالت نیویورک، دونالد ترامپ خواستار اتحاد برای مقابله با یهودستیزی شده است. در حمله شنبه شب در مانسی واقع در شمال شهر نیویورک، حداقل پنج نفر زخمی شدند.

  خبر کامل
  next
 9. آلمان

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز جمعه برای نخستین بار از اردوگاه آشوویتس دیدار کرد. در زمانی که نازی‌ها در آلمان قدرت را به دست گرفتند، تقریبا ۱.۱ میلیون نفر در "آشوویتس-بغناو" را قتل عام کردند که اکثریت آنها یهودی بودند.

  خبر کامل
  next
 10. قبرستان یهودیان

  در تازه‌ترین موج از حملات یهودی‌ستیزانه در فرانسه روی بیش از صد قبر در یک گورستان یهودیان صلیب شکسته نازی‌ها کشیده شده است.

  خبر کامل
  next