برزیل

 1. لولا داسیلوا با حامیان خود که بیرون از مقر پلیس فدرال در انتظار او بودندد صحبت کرد.

  با رای یک قاضی برای آزادی لولا داسیلوا، رئیس جمهور چپگرای سابق برزیل، او آزاد شد و در برابر صدها نفر از هوادارانش از حامیان همکاران و وکلایش تشکر کرد.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: جنگل‌های آمازون همچنان طعمه شعله‌های آتش؛ بولسونارو می‌خواهد نگاه‌ها به دولتش را عوض کند

  رئیس جمهوری برزیل امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند. ژاییر بولسونارو، به دلیل آتش سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون، زیر فشار شدید بین المللی است.

 3. Brazilian foreign minister Ernesto Araujo and Mike Pompeo

  وزیر خارجه برزیل گفته است باز کردن آمازون به سوی توسعه اقتصادی تنها راه حفاظت از آن است و انتقادها از دولت خود را برسر حفاظت از جنگل‌های بارانی آمازون محکوم کرده است.

  خبر کامل
  next
 4. نیمار تمامی اتهامات خانم ترینداده را رد کرده بود

  پلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.

  خبر کامل
  next
 5. آتش سوزی در جنگل های آمازون برزیل

  در خلال نگرانی های جهانی پیرامون آتش سوزی های شدید در بزرگترین جنگل های حاره ای زمین، هفت کشور آمریکای جنوبی با تدابیری برای محافظت از حوضه آبریز آمازون موافقت کرده اند.

  خبر کامل
  next
 6. لولا

  درست در روزهایی که آتش‌سوزی آمازون و اظهارنظرهای نامتعارف رئیس‌جمهور برزیل، به موجی از نارضایتی بین‌المللی از عملکرد دولت این کشور دامن زد، لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، یا همان لولای معروف که زمانی خود رهبری برزیل را در دست داشت، با زبانی تند علیه رئیس‌جمهور کنونی لب به انتقاد گشود.

  خبر کامل
  next
 7. عکسی از آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون

  ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل گفت که همتای فرانسوی‌اش امانوئل مکرون باید از او عذرخواهی کند، چون او را دروغگو خوانده است. او همچنین اعلام کرد که پیشنهاد کمک ۲۲ میلیون دلاری کشورهای گروه هفت را قبول نمی‌کند.

  خبر کامل
  next
 8. View of a burnt area after a fire in the Amazon rainforest near Novo Progresso, Para state, Brazil, on August 25, 2019

  رهبران حاضر در نشست گروه ۷ در فرانسه با ارائه کمک های لجستیکی و مالی برای مقابله با آتش سوزی های جنگل های گرمسیری آمازون موافقت کرده اند.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: اتش در جنگل های آمازون همچنان شعله ور است

  با ادامه نگرانی از پیامد اتش سوزی گسترده در جنگل های آمازون، امروز سران کشورهای صنعتی وعده دادند 22 میلیون دلار

 10. امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه و همسرش بریجیت مکرون

  امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از ژایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل به دلیل تایید یک اظهارنظر "خیلی گستاخانه" درباره همسرش انتقاد کرد و گفت که امیدوار است برزیل به زودی رئیس جمهوری داشته باشد که شایسته این سمت باشد.

  خبر کامل
  next