انتخابات ۹۶

 1. مهدیس امیری

  روزنامه‌نگار

  ایران

  خبر تداوم معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی، هنری، انتشاراتی و مطبوعاتی در لایحه بودجه سال ۹۹ توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه طی روزهای گذشته واکنش‌های شدیدی را برانگیخت.

  خبر کامل
  next
 2. قهوه خانه

  پلیس تهران گفته است که شامگاه گذشته سرنشینان یک خودر به سوی یک قهوه خانه در منطقه مسگرآباد تیراندازی کردند که در نتیجه آن یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند. پلیس تهران این تیراندازی را دارای انگیزه شخصی توصیف کرده و گفته است که شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس است.

  خبر کامل
  next
 3. اینترنت

  با گذشت سه هفته از اعتراضات سراسری در ایران از استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق این کشور گزارش می‌شود که اینترنت دست کم طی ۱۸ روز گذشته قطع بوده و هنوز بخش وسیعی از این استان به این شبکه جهانی ارتباطی دسترسی ندارند. بنابر گزارش‌ها، این موضوع علاوه بر افزایش نگرانی‌ها نسبت به سرکوب احتمالی اعتراضات در این منطقه، بسیاری از کسب و کارهای وابسته به اینترنت را تعلیق کرده است.

  خبر کامل
  next
 4. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

  غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، آمار اعلام شده درباره تعداد کشته‌شدگان وقایع اعتراضی اخیر در ایران را رد کرده و گفته "بسیاری از افرادی که کشته اعلام شدند، زنده هستند".

  خبر کامل
  next
 5. منابع حقوق بشری و غیر رسمی تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را بین ۱۴۰ تا ۳۳۰ نفر برآورد کرده‌اند

  با گذشت حدود دو هفته از اعتراضات سراسری در ایران که به علت گرانی ناگهانی بهای بنزین آغاز شده بود، ارسال و انتشار تصاویر جدید از ابعاد این اعتراضات و سرکوب خشن آن از سوی ماموران امنیتی و انتظامی حکایت دارد. این در حالی است که بنابر گزارش‌ها هنوز اینترنت در مناطق وسیعی از جنوب این کشور چون استان‌های جنوبی خوزستان و سیستان و بلوچستان قطع است و تصاویر محدودی از این مناطق مخابره شده است.

  خبر کامل
  next
 6. برآورد تازه عفو بین‌الملل از شمار قربانیان اعتراض‌های ایران:۱۶۱ نفر

  جمعی از هنرمندان سرشناس ایرانی طی بیانیه‌ای نسبت به سرکوب و خشونت بی‌سابقه علیه معترضان ناآرامی‌های چند هفته گذشته انتقاد کر‌ده‌اند؛ اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، حسین علیزاده و کیهان کلهر از جمله امضاء‌کنندگان این بیانیه نامیده شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 7. دونالد ترامپ

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید حکومت ایران "بی‌ثبات" شده است. برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران هم می‌گوید "آمریکا از اعتراض‌ها در ایران بسیار خشنود است" و اضافه کرده این کشور در کنار مردم ایران است.

  خبر کامل
  next
 8. خبرگزاری فارس در گزارشی مفصل به انتشار تصاویر و ویدئوهایی از اعتراضات در نقاط مختلف پرداخته

  با ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف ایران به گران شدن بهای بنزین، خبرگزاری‌های اصلی داخل این کشور که در چند روز گذشته با احتیاط به گزارش‌ها در این رابطه می‌پرداختند، روز دوشنبه تلاش کردند با رویکردهای مختلفی این وقایع را مخابره کنند.

  خبر کامل
  next
 9. تظاهرات در عراق از حدود یک ماه پیش در اعتراض به فساد، بیکاری و هزینه‌های بالای زندگی شروع شده و تاکنون ۱۵۰ کشته داشته

  چند روز پس از پایان مراسم راهپیمایی اربعین صدها هزار نفر از ایران در آن شرکت کردند، وزارت امور خارجه این کشور از شهروندانش خواسته به دلیل ناآرامی هایی عراق، از سفر به این کشور خودداری کنند.

  خبر کامل
  next
 10. پاسارگاد

  گزارش ها در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که نیروهای انتظامی در ایران بار دیگر جاده های منتهی به آرامگاه کوروش در پاسارگاد را برای جلوگیری از برگزاری مراسم غیررسمی روز کوروش تحت نظر قرار داده است.

  خبر کامل
  next