سوریه

 1. عکس آرشیو رفعت علی اسد؛ سال ۲۰۱۲

  رفعت علی اسد، عمو بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به اتهام پولشویی از طریق معامله املاک در فرانسه محاکمه می‌شود. او که چهارده سال معاون رئیس جمهوری سوریه بود متهم است با اختلاس و استفاده از پول دولت سوریه املاک مسکونی و تجاری به ارزش حدود ۹۰ میلیون یورو خریده است.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: تصویرگر کتابهای کودکان سوری از تأثیر جنگ بر آثارش می‌گوید

  نادین کعدان هنرمند سوریه‌ای در بریتانیا زندگی می کند. او اخیرا برنده جایزه‌ای فرهنگی به خاطر تلاشش برای شناساندن فرهنگ عربی به مخاطب بریتانیایی شد.

 3. IS prisoners

  چند کودک یتیم که والدین آنها بریتانیایی و عضو داعش در سوریه بودند به بریتانیا بازگردانده شدند. آنها نخستین گروه از کودکان بریتانیایی‌تبار داعش در سوریه هستند که اجازه یافتند به کشوری که شهروند آن هستند بازگردند.

  خبر کامل
  next
 4. سوریه

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گوید بخشی از درآمد نفت سوریه باید بابت اقدامات محافظتی به آمریکا برسد. اما در حال حاضر سود ناشی از تولید نفت عاید چه کسی می‌شود؟ تیم راستی‌آزمایی بی‌بی‌سی در این باره توضیح می‌دهد.

  خبر کامل
  next
 5. عکس آرشیوی از جنگنده اف-۱۶ اسرائیل

  وزارت دفاع اسرائیل می گوید روز چهارشنبه به تلافی راکت های شلیک شده از سوریه حملات "وسیعی" علیه نیروهای قدس ایران و نیروهای مسلح سوریه انجام داده است. سوریه این حمله را "سنگین" توصیف کرد و یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه در دمشق گفت صدای چند انفجار مهیب را شنیده است.

  خبر کامل
  next
 6. حسین آقایی

  پژوهشگر روابط بین الملل

  پوتین

  چهار سال پیش وقتی ایران و روسیه تصمیم گرفتند به سلسله شکست های نظامی بشار اسد و حامیانش در جنگ سوریه پایان دهند، کمتر مقامی در جمهوری اسلامی پیش بینی می کرد که امروز روسیه به مانعی بزرگ برای پیشبرد جاه طلبی های ژئوپلیتیک و اقتصادی ایران در سوریه بدل شود.

  خبر کامل
  next
 7. ابوالعطا

  رسانه‌های خبری سوریه گزارش کرده‌اند که در حملات هواپیماهای نظامی اسرائیل به دو خانه مسکونی در دمشق، پایتخت سوریه، و نوار غزه پسر رهبر سیاسی گروه فلسطینی جهاد اسلامی و فرمانده شاخه نظامی این گروه کشته و شماری زخمی شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 8. داعش

  در پی تصمیم ترکیه مبنی بر اینکه اعضای گروه داعش را که به اسارت گرفته به کشورهایشان باز می‌گرداند، مقامات این کشور اعلام کردند که یک آمریکایی عضو داعش را به کشورش فرستاده و قرار است ۷ آلمانی را نیز روز پنجشنبه به آلمان بازگردانند.

  خبر کامل
  next
 9. جیمز لا مژرار

  گزارش‌ها از ترکیه حاکی است جسد جیمز لا مژرار، بنیانگذار بریتانیایی گروه "دفاع مدنی سوریه" یا "کلاه‌ سفیدها"، در خانه‌اش در استانبول ترکیه پیدا شده است. کلاه سفیدها که به عنوان گروهی امدادگر در سوریه فعالیت می‌کنند از سوی دولت این کشور و همین طور متحدانش مانند روسیه به جاسوسی و فعالیت‌های "تروریستی" متهم شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 10. نیروهای دموکراتیک

  به گفته پنتاگون عواید نفتی در مناطق کرد نشین سوریه به آمریکا تعلق ندارد و در اختیار نیروهای دموکراتیک سوریه قرار می‌گیرد. در پی اظهارات ترامپ در مورد لزوم حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفتی سوریه برخی رسانه‌ها گفتند که منظور او برداشت عواید نفتی برای جبران هزینه‌های نظامی آمریکاست.

  خبر کامل
  next