ناتو

 1. German Chancellor Angela Merkel shakes hands with US Secretary of State Mike Pompeo during a news conference in Berlin, Germany November 8, 2019

  مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در برلین با حمله به روسیه و چین گفت اگر سازمان ناتو از ارزش‌های غرب دفاع نکند منسوخ می‌شود. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بارها اعضای اروپایی ناتو را متهم کرده که سهم واقعی خود را در پرداخت هزینه‌های ناتو ادا نمی‌کنند.

  خبر کامل
  next
 2. مکرون

  امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با انتقاد از تصمیم ماه گذشته رئیس جمهوری آمریکا برای خروج ناگهانی نظامیان آن کشور از سوریه، نسبت به انسجام پیمان ناتو ابراز نگرانی کرده و گفته است که اروپا نباید در سیاست خاورمیانه‌ای خود مانند شریک کوچکتر آمریکا عمل کند.

  خبر کامل
  next
 3. ژیار گل

  بی‌بی‌سی

  کردها

  ویدیوهای از شبهه نظامیان سوری مورد حمایت ترکیه در برخورد با نیروهای کرد در سوریه منتشر شده است که می‌تواند "جنایت جنگی" محسوب شود.

  خبر کامل
  next
 4. Denmark's Prime Minister Mette Frederiksen (L) and US President Donald Trump

  نخست وزیر دانمارک گفته از تصمیم آقای ترامپ مبنی بر لغو سفر به دانمارک آزرده شده اما دعوت از او همچنان بر سر جای خود باقی است.

  خبر کامل
  next
 5. استینا ایمپرو

  سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بیانیه‌ای توقیف یک کشتی بریتانیایی توسط ایران را محکوم کرده و آن را ناقض آزادی کشتیرانی بین‌المللی خوانده است. یک روزنامه بریتانیایی گفته است وزیران دولت بریتانیا در حال بررسی طرح‌هایی برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران هستند.

  خبر کامل
  next
 6. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه گفت که کشورش فعلا برنامه‌ای برای تحریم ترکیه ندارد. روز گذشته، کاخ سفید اعلام کرده بود که در وضعیت موجود فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه، غیرممکن شده است. تنش میان روابط واشنگتن و آنکارا از آنجا بالا گرفت که ترکیه از تصمیمش برای خرید سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه عقب‌نشینی نکرد.

  خبر کامل
  next
 7. ینس استولتنبرگ

  ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هشدار داده که زمان برای بستن قرارداد موشکی دیگری با روسیه تنگ است. ناتو تا دوم ماه اوت (حدود دو هفته دیگر) به روسیه فرصت بازگشت به این پیمان را داده است.

  خبر کامل
  next