خشونت علیه زنان

 1. گزارش روزنامه شرق از 'شلیک به زنان در خیابان‌های اصفهان'

  روزنامه شرق در گزارشی نوشته مردی که در اصفهان از پشت به زنان شلیک می‌کرده، بعد از چند روز با وثیقه آزاد شده است.

  شهرزاد همتی، خبرنگار روزنامه شرق گزارش کرده که بعد از تماس یکی از خانواده‌ها برای تهیه گزارش به اصفهان رفته و با خانواده سه دختر که به آنها شلیک شده، صحبت کرده است.

  خانواده هر سه نفر می‌گویند در خیابان از پشت با تفنگی که ظاهرا ساچمه‌ای و مخصوص شکار بوده، به این سه زن جوان شلیک شده طوری که مجبور شده‌اند به بیمارستان مراجعه کنند.

  در این گزارش گفته شده که یکی از خانواده‌ها هنگام حضور در بیمارستان متوجه شده که دست‌کم پنج نفر در بیمارستان به این علت بستری شده‌اند.

  در شهر اصفهان به دلیل اسیدپاشی‌های مکرر به روی زنان به دلیل پوشش آنها، بر روی این موضوع حساسیت وجود دارد. عاملان اسیدپاشی بازداشت و محاکمه نشدند که همین موضوع باعث نگرانی مردم این شهر است.

 2. سارا اورارد

  مامور پلیس لندن که سارا اورارد را به صورت غیرقانونی و به بهانه بازداشت، ربوده، به او تجاوز کرده و کشته بود، امروز به حبس ابد محکوم شد. این پرونده باعث واکنش‌های گسترده در جامعه بریتانیا شده بود.

  خبر کامل
  next
 3. ده‌ها زن کارکنان سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های امدادرسانی دیگر را متهم به سوءاستفاده جنسی کرده‌اند

  بر اساس یک گزارش، کارکنان سازمان جهانی بهداشت هم در میان ۸۳ امدادگری بودند که هنگام مقابله با شیوع ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو، از زنان و دختران سوءاستفاده جنسی کرده‌اند. این سوءاستفاده‌ها، که شامل ۹ مورد تجاوز است، توسط امدادگران داخلی و بین‌المللی بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ صورت گرفته است.

  خبر کامل
  next
 4. سارا مک درموت

  بی‌بی‌سی

  خشونت خانگی

  بیشتر والدین ممکن است هرگز نگران خشونت و رفتار تهاجمی فرزندان نشده باشند اما درصورت چنین وضعیتی در تنگنای دشواری قرار می‌گیرند. نمی‌توانند به راحتی او را ترک کنند و می‌ترسند که حتی درخواست کمک از دیگران، عواقبی برای فرزندشان داشته باشد.

  خبر کامل
  next
 5. جورج رایت

  بی‌بی‌سی

  Afghan girls play cricket on the school grounds in Kabul on December 28, 2010

  اعضای تیم ملی زنان کریکت افغانستان در کابل مخفی شده‌اند، آن‌ها به دنبال بازگشت طالبان به قدرت در این کشور نگران امنیت و سلامت خود هستند.

  خبر کامل
  next
 6. همبستگی نیلاب عادل‌یار، اینفلوئنسر‌ آرایش و زیبایی افغان مقیم کانادا با زنان داخل افغانستان

  در روزی که طالبان کنترل کابل را در دست گرفت، پوستر‌های تبلیغاتی نمای آرایشگاه‌هایی که زنان را با لباس عروس نشان می‌داد با رنگ پوشانده شد.

  خبر کامل
  next
 7. باب دیلن

  زنی که می گوید باب دیلن سال ۱۹۶۵، در سن ۱۲ سالگی از او سوءاستفاده جنسی کرده است، از این خواننده و ترانه سرای مشهور آمریکایی شکایت کرد.

  خبر کامل
  next
 8. افغانستان، زنان تجارت پیشه،

  اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان می‌گوید که ناامنی‌های اخیردر این کشور به شدت کار و بار زنان بازرگان را متاثر ساخته است. مسئولان این اداره می‌گویند در شماری از ولایت‌های افغانستان فعالیت زنان بازرگان افغان متوقف شده است. همچنین نگاهی به پیشرفت و عقبگرد زنان افغانستان در بیست سال گذشته.

  خبر کامل
  next
 9. ملیسا هوگنبام

  بی‌بی‌سی

  gender bias

  اگر درنیابیم که در بدو تولد، همه بیشتر شبیه هم هستیم تا متفاوت و بر این اساس با فرزندانمان رفتار نکنیم، دنیای ما جنسیتی خواهد ماند. کنارگذاشتن این پیش‌داوری‌های بی‌پایه کار آسانی نیست، ولی شاید همه بتوانیم قبل از اینکه به پسربچه‌ای بگوییم چقدر شجاع است و به دختربچه ای بگوییم چقدر مهربان است، یک بار دیگر فکر کنیم.

  خبر کامل
  next
 10. گیتا پاندی

  بی‌بی‌سی، دهلی نو

  نها پاسوان دوست داشت لباس‌های امروزی بپوشد

  گزارش‌هایی از تعرض وحشیانه به دختران و زنان جوان توسط اعضای خانواده اخیرا در هند خبرساز شده است. این حوادث بار دیگر نشان می‌دهد که چقدر دختران و زنان حتی در خانه‌های خود در معرض خطر هستند.

  خبر کامل
  next