حمله سایبری

 1. هکرهای روس از ایرانیان برای اهداف سایبری بهره گرفتند

  دستگاه‌های امنیتی بریتانیا و آمریکا می‌گویند گروهی از هکرهای ایرانی به دام هکرهای روس افتاده‌اند. این گروه ایرانی با نام رمز "اویل ریگ" کار می‌کرده و گروه هکرهای روس هم با نام "تورلا" شناخته می‌شود. به گفته این منابع، هکرهای روس از هکرهای ایرانی برای هدف گرفتن قربانیان خود بهره می‌گرفتند.

  خبر کامل
  next
 2. هکر

  رسانه‌های آمریکایی گزارش‌کرده‌اند یک گروه هکری از ایران به دنبال رخنه در حساب‌های ایمیل افراد مرتبط با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. پیشتر شرکت مایکروسافت خبرداده بود یک گروه هکری از ایران با حملات سایبری یک ستاد انتخاباتی و ای‌میل‌های چند مقام‌ سابق و کنونی آمریکایی و همچنین برخی ایرانیان شناخته‌شده خارج ایران را هدف قرار داده‌اند.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: 9 سال بعد از حمله سایبری به تاسیسات اتمی ایران

  رسانه های آمریکایی و هلندی جزئیات تازه ای درباره حمله سایبری در دهه گذشته به تاسیسات هسته ای ایران ارائه داده اند.

 4. هکرها با استفاده از حساب توییتری آقای دورسی چندین پیام توهین‌آمیز و نژادپرستانه منشتر کرده‌اند.

  توییتر خبر داده که حساب یکی از جک دورسی، یکی از بنیان‌گذاران این شبکه اجتماعی و مدیر اجرایی آن هک شده است.

  خبر کامل
  next
 5. Capital One

  "کاپیتال وان" می گوید اطلاعات شخصی حدود ۱۰۶ میلیون نفر در آمریکا و کانادا در هک سیستم های این شرکت به سرقت رفته است. به گفته "کاپیتال وان" این داده ها شامل نام، آدرس و شماره تلفن کسانی بود که برای کارت های اعتباری این بانک تقاضا داده بودند.

  خبر کامل
  next
 6. پلیس بلغارستان گفته است به جز بازداشت یک نفر و تفهیم اتهام او دنبال آن هستند تا ببینند فرد دیگری در این حمله سایبری دست داشته یا نه

  اطلاعات شخصی میلیون‌ها شهروند بلغارستان در یک حمله سایبری به سازمان مالیات این کشور به سرقت رفته است. طبق تحقیقات یک محقق امنیت سایبری در بلغارستان، اطلاعات شخصی بیشتر افراد بالغ در این کشور با جمعیت هفت میلیون نفر به سرقت رفته است.

  خبر کامل
  next
 7. کریس بارانیوک

  بی‌بی‌سی

  حمله‌های باج‌افزاری چندین میلیارد دلار هزینه روی دست شرکت‌ها گذاشته‌اند

  در سال ۲۰۱۸، زیرساخت‌های یکی از نقاط دورافتاده آلاسکا مورد حمله بدافزاری قرار گرفت که کل سیستم رایانه‌ای آن را از کار انداخت. تجربه‌ای که چشم مردم را به میزان وابستگی خود به رایانه‌ها گشود. چه کسی شهر کوچک در آلاسکا را هدف قرار داد و هدفش چه بود؟

  خبر کامل
  next