مصرف مواد مخدر

 1. Picture of Alexander Mendoza released by Honduran police

  در هندوراس ۲۰ تبه‌کار مسلح گروه ام‌اس ۱۳ با ورود به کاخ دادگستری چهار پلیس را کشتند و در روز روشن رئیس‌شان را با خود بردند. ام‌اس ۱۳ یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های تبه‌کاری در آمریکای لاتین است. مهاجرت هزاران پناهجوی کشورهای آمریکای مرکزی نتیجه جنایات این گروه در هندوراس، السالوادور و گوآتمالا است.

  خبر کامل
  next
 2. افغانستان

  وزارت مالیه/ دارایی افغانستان اعلام کرده که ماموران گمرک فرودگاه کابل ۴۸ هزار قرص روانگردان "ک" را که به گفته این وزارت از فرانسه به افغانستان قاچاق می‌شد، ضبط کرده‌اند. وزن این قرص‌ها به بیشتر از ۲۳ کیلوگرم می‌رسد.

  خبر کامل
  next
 3. Jhon Velasquez

  خوآن ولاسکوئیز که به سرکرده آدم‌کش‌های پابلو اسکوبار، بزرگترین قاچاقچی تاریخ جهان، شهرت داشت در سن ۵۷ سالگی و بر اثر سرطان در بیمارستانی در بوگوتا کلمبیا درگذشت. او متهم به کشتن حدود ۳۰۰ نفر بود.

  خبر کامل
  next
 4. یکی از قاچاقچیان موادمخدر که از او به عنوان شخص اول شبکه‌ای بین‌المللی یاد می‌شود در ایران اعدام شده است. رسانه‌های ایران از این فرد با نام اختصاری ع - ز ملقب به تمساح خلیج فارس یاد کرده‌‌اند. گفته می‌شود یکی از همدستان او نیز اعدام شده است. مشخص نیست که اجرای حکم اعدام این دو نفر چه روزی بوده است.

  خبر کامل
  next
 5. آنا هالیگن

  بی‌بی‌سی، لاهه

  صحنه قتل

  ترور اخیر یک حقوقدان سرشناس در هلند موجب شوکه شدن مردم این کشور و مطرح شدن سئوال‌هایی در باره تجارت مواد مخدر و جامعه شده است

  خبر کامل
  next
 6. مسعود پزشکیان

  مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس ایران گفته است 'تا زمانی که دولت عرضه کننده مواد نشود، در مقابل اعتیاد نمی‌توانیم بایستیم.' یک مقام ارشد پلیس مبارزه با مواد مخدر با چنین کاری مخالفت کرده و گفته است 'اگر دولت هم مواد مخدر عرضه کند، واویلا می‌شود و شهروندان پاک نیز معتاد می‌شوند.'

  خبر کامل
  next
 7. الکل

  آزمایشات بالینی در کالج دانشگاهی لندن (یو سی ال) نشان می‌دهد فقط یک بار استفاده از یک دوز کتامین می‌تواند به افرادی که زیاد الکل مصرف می‌کنند، در ترک الکل کمک کند. پژوهشگران می‌گویند کتامین می‌تواند برای درمان اعتیاد به الکل و موارد دیگر مفید باشد.

  خبر کامل
  next
 8. آمریکا

  در پی تحقیقات مشترک چین و آمریکا، ۹ نفر در چین به‌ دلیل قاچاق فنتانیل به آمریکا زندانی شدند. فنتانیل نوعی مسکن قوی برای تسکین درد است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ماه اوت سال جاری گفت چین در رابطه با توقف ارسال این مواد افیونی به آمریکا اقدام کافی صورت نداده است.

  خبر کامل
  next
 9. خیابان‌های کولیچان دیروز صحنه جنگ خیابانی شده بود

  پلیس مکزیک پس از آن که در شهر کولیاچان مغلوب نبرد خیابانی با اعضای مسلح کارتل موادمخدر سینالوآ شد ناچار به آزادی پسر ال چاپو، رهبر سابق این سازمان تبه‌کاری و قاچاق موادمخدر شد که تنها دقایقی پیش دستگیر شده بود. اما رئیس جمهوری مکزیک با دفاع از عملکرد پلیس گفته این اقدام با هدف حفظ جان شهروندان صورت گرفته است.

  خبر کامل
  next
 10. شیوا نظرآهاری

  روزنامه نگار

  افغانستان

  اعتیاد کودکان در ایران دیگر موضوعی نیست که مسئولان بتوانند آن را کتمان کنند. علاوه بر شیوع استفاده از مواد مخدر در میان کودکانو نوجوانان در جامعه، تولد کودکان معتاد و اعتیاد کودکانی که در محلات فقیرنشین حاشیه شهر زندگی می‌کنند، از معضلاتی است که بسیاری از فعالان حقوق کودک در سال‌های اخیر با آن درگیر بوده‌اند.

  خبر کامل
  next