یونان

 1. پناهجویان نجات یافته به هنگام ورود به جزیره لسبوس یونان

  دیده‌بان حقوق بشراروپا می‌گوید هزاران نفری که در شرایطی "وحشتناک" در اردوگاه‌های پناهجویان در دو جزیره یونان زندگی می‌کنند،"در آستانه فاجعه" هستند. پارلمان یونان لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن روند اخراج پناهجویان تسریع می‌شود.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: آتش‌سوزی در اردوگاه واتی در جزیره ساموس، هزاران نفر این اردوگاه را تخلیه کردند

  تنها دو هفته بعد از آتش سوزی در اردوگاه موریا، یک آتش سوزی دیگر در اردوگاه واتی در جزیره ساموس در یونان رخ داد. هزاران نفر از پناهجویان این اردوگاه را تخلیه کرده‌اند.

 3. این عکس توسط شاهدان عینی برای بی‌بی‌سی فارسی ارسال شده

  هزاران پناهجو در جزیره ساموس یونان به دلیل حریق بی‌سرپناه مانده‌اند. واتی یکی از پرجمعیت‌ترین کمپ‌های پناهجویان یونان است که نیمه شب گذشته دچار آتش سوزی شد. آتش سوزی در کمپ واتی دو هفته پس از سانحه‌ای مشابه در کمپ موریا است.

  خبر کامل
  next
 4. یونان

  دولت یونان انتقال مهاجران از جزایر "آگین" در شرق این کشور را به خاک یونان آغاز کرده است. این اقدام برای کاهش جمعیت بیش از حد مهاجران در این جزایر صورت می‌گیرد. بیش از ۶۰۰ مهاجر ازجمله خانواده‌ها و کودکان بدون همراه که تحت بیشترین آسیب هستند، از این جزایر به بندر "پیرائتوس" منتقل شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 5. گفته می شود که آتش سوزی در یک کانتینر محل سکونت تعدادی پناهجو آغاز شد

  بنا بر گزارش ها، آتش سوزی در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان حداقل یک کشته برجای گذاشته است. حدود ۱۲ هزار پناهجو از کشورهایی نظیر ایران، افغانستان و سوریه، در شرایط دشواری در چادرها و کانتینرها در این اردوگاه زندگی می کنند.

  خبر کامل
  next
 6. النا آنتونیادو، زن ۳۱ ساله یونانی فردی است که رسانه های یونان در سال های گذشته بارها درباره دستاوردهای بین المللی و علمی اش گزارش کرده اند. خانم آنتونیادو در مصاحبه هایش خود را محقق ناسا، مربی فضانوردان، متخصص پیوند اعضای مصنوعی و فعال مبارزه با قاچاق اعضای بدن انسان معرفی کرده است. اما دریافت جایزه از وزیر آموزش یونان باعث شد دانشگاهیان درباره صحت ادعاهای او تحقیق کنند و به نتیجه جالبی برسند.

  خبر کامل
  next
 7. لیندسی بیکر

  بی‌بی‌سی

  کتاب

  نوشتن درباره کاستی‌ها و لغزش‌‌های آدمیان، از شرح حال‌نویسی و کتاب‌های خودیاری گرفته تا رمان‌های کامیک، هیچ‌گاه این‌اندازه پرطرفدار نبوده است؛ چرا؟ آیا از شکست می‌توان به موفقیت رسید؟

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: سیاستمدار یونانی پس از توهین به پناهنده ایرانی اخراج شد

  یک سیاستمدار یونانی به دلیل توهین به یک پناهجوی ایرانی در آتن از حزب حاکم و دولت اخراج شد.

 9. آرش همپای

  توهین یک سیاستمدار دست‌راستی یونانی به یک پناهنده ایرانی ساکن آتن، باعث شد که حزب حاکم دموکراسی نوین این فرد را از حزب اخراج کند. تئودور یاناروس، عضو حزب حاکم دموکراسی نو، در توییتر به آرش همپای گفت: "ای میمون، با اردنگی به همان جایی که از آن آمدی برگردانده خواهی شد."

  خبر کامل
  next
 10. آدریان دریا

  یک مقام وزارت خارجه یونان گفته است که این کشور در نظر ندارد تسهیلات بندری یا امکانات دیگری را در اختیار نفتکش ایرانی آدریان دریا -۱ (گریس-۱ سابق) قرار دهد. وی افزوده است که یونان در نظر ندارد "به قاچاق نفت این کشتی به سوریه" هیچگونه کمکی کند.

  خبر کامل
  next