ترکیه

 1. بسیاری از ارمنی‌ها که به دشت‌های بایر تبعید شده بودند از گشنگی و تشنگی جان خود را از دست دادند

  مجلس سنای آمریکا برای نخستین بار و به اتفاق آراء کشتار جمعی ارامنه به دست ترک‌های عثمانی در جنگ جهانی اول را یک نسل ‌کشی توصیف کرده است. مجلس نمایندگان آمریکا هم اخیرا چنین قطعنامه‌ای را تصویب کرده بود.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: درگیری پلیس با فمینیست‌ها پس از رقص اعتراضی در ترکیه

  رقص اعتراضی فمنیست‌ها که اولین بار در شیلی اجرا شد، در تعدادی از شهرهای جهان نیز تکرار شد

 3. ظریف و غنی

  هشتمین دور نشست موسوم به "قلب آسیا -روند استانبول" درباره افغانستان با حضور رئیس‌جمهوری افغانستان، رئیس‌جمهوری ترکیه، وزیران خارجه و مقام‌های ارشد کشورهای عضو این نشست در استانبول ترکیه برگزار شد. در حاشیه این نشست، محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان با محمد جواد ظریف نیز دیدار کرد.

  خبر کامل
  next
 4. ترکیه

  دولت ترکیه تمدید اقامت موقت توریستی برای اتباع بعضی از کشورهای خارجی از جمله ایران را به یک سال محدود کرده است. با مصوبه جدید، متقاضیان تمدید اقامت موقت توریستی تنها می توانند حداقل پس از گذشت یک سال از پایان مهلت اقامت یک ساله توریستی خود دوباره برای دریافت این اقامت اقدام کنند.

  خبر کامل
  next
 5. مسعود مولوی

  پلیس ترکیه می‌گوید شهروند ایرانی که سه‌شنبه شب گذشته در محله "شیشلی" استابول با ۱۱ گلوله کشته شد، "مسعود م. ۳۲ ساله" است. ا توجه به گزارشها به احتمال بسیار بالا می‌توان گفت که مقتول مسعود مولوی است که گفته می‌شود مدیر کانال افشاگر "جعبه سیاه" در تلگرام بوده است.

  خبر کامل
  next
 6. سوریه

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گوید بخشی از درآمد نفت سوریه باید بابت اقدامات محافظتی به آمریکا برسد. اما در حال حاضر سود ناشی از تولید نفت عاید چه کسی می‌شود؟ تیم راستی‌آزمایی بی‌بی‌سی در این باره توضیح می‌دهد.

  خبر کامل
  next
 7. امید شکری

  تحلیلگر انرژی

  ترامپ

  رابطه اردوغان و ترامپ مورد توجه رسانه های آمریکاست تا جائی که برخی رسانه های آمریکایی ترامپ را به مماشات با ترکیه متهم کرده اند. پس از برگزاری دیدار اردوغان و ترامپ عده ای از کارشناسان مسائل آمریکا بر این باورند که ترامپ به اکثر درخواستهای اردوغان جواب مثبت نداد. به نظر می رسد آمریکا پی برده است که در موضوع بحران سوریه باید به دغدغه های ترکیه توجه کند.

  خبر کامل
  next
 8. حسین آقایی

  پژوهشگر روابط بین الملل

  پوتین

  چهار سال پیش وقتی ایران و روسیه تصمیم گرفتند به سلسله شکست های نظامی بشار اسد و حامیانش در جنگ سوریه پایان دهند، کمتر مقامی در جمهوری اسلامی پیش بینی می کرد که امروز روسیه به مانعی بزرگ برای پیشبرد جاه طلبی های ژئوپلیتیک و اقتصادی ایران در سوریه بدل شود.

  خبر کامل
  next
 9. اعتراض در ایران

  آلمان و فرانسه در واکنش‌های جداگانه به اعتراض‌ها در ایران، خواهان احترام به حق آزادی بیان و اعتراض مسالمت‌آمیز مردم شدند. یک مقام وزارت خارجه روسیه گفته نمی‌توان تحولات ایران را بدون در نظر گرفتن دخالت عوامل خارجی بررسی کرد و وزیر خارجه ترکیه هم ابراز امیدواری کرده که وقایع اخیر با مسالمت پایان یابد.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: سفر اردوغان به واشنگتن با هدف کمرنگ شدن کدورت‌ها بین دو کشور

  رجب طیب اردوغان، برای دیدار با دونالد ترامپ وارد واشنگتن شده‌است.