تعطیلی و محدودیت‌های کرونا

 1. جانسون

  در حالی که بعضی از اعضای حزب حاکم محافظه‌کار خواستار استعفای بوریس جانسون به خاطر ماجرای برگزار شدن چند میهمانی در دفتر و اقامتگاه رسمی نخست وزیری در زمان محدودیت کرونایی شده‌اند، نخست وزیر جلسه هفتگی پاسخ به نمایندگان در پارلمان شرکت کرد. پیش از این جلسه، یکی از نمایندگان حزب محافظه‌کار در اعتراض به نخست وزیر از حزب استعفا داد و به حزب کارگر - حزب مخالف - پیوست.

  خبر کامل
  next
 2. آمار ابتلا در فرانسه سه شنبه رکورد تازه ای ثبت کرد

  مدیر سازمان بهداشت جهانی (دبلیو اچ او) به رهبران جهان هشدار داده است که همه گیری کرونا "اصلا به نقطه پایان نزدیک نیست." این هشدار درحالی صادر می شود که کشورهای اروپایی رکورد تازه ای از نظر آمار ابتلا ثبت کرده اند. از جمله فرانسه از تقریبا نیم میلیون مورد جدید در روز سه شنبه خبر داد.

  خبر کامل
  next
 3. رنگ‌بندی شیوع کرونا در ایران

  با کاهش میزان مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران امروز ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا خبر از امکان حضور تماشاگران در مسابقات ورزشی داد و وزارت بهداشت هم اعلام کرد که هیچ شهری در رنگ‌بندی شیوع کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد.

  خبر کامل
  next
 4. Novak Djokovic during a practice session

  روز شنبه مشخص می‌شود که آیا نواک جوکوویچ، ستاره بین‌المللی تنیس می‌تواند، واکسن نزده، در استرالیا بماند و در مسابقات تنیس ملبورن شرکت کند یا نه.

  خبر کامل
  next
 5. No 10

  در زمان اولین محدودیت و ممنوعیت کرونا در بریتانیا، دفتر نخست‌وزیری تا صد نفر را به مهمانی دعوت کرده و از مدعوین خواسته بود "مشروبشان را با خود بیاورند." شبکه آی‌تی‌وی ایمیل کاملی را منتشر کرده که در آن مارتین رینولدز رئیس دفتر بوریس‌ جانسون به نیابت از او مهمانان را به "شادنوشی با فاصله‌گذاری اجتماعی" از شش عصر در باغ نخست‌وزیری بریتانیا دعوت کرده بود.

  خبر کامل
  next
 6. کرونا

  ماریا ون کرکوف، اپیدمیولوژیست ارشد سازمان جهانی بهداشت سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که اومیکرون آخرین سویه کرونا نیست. او می‌گوید این یک مشکل جهانی است و نیاز به راه حل جهانی دارد. به گفته او توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان نمی‌توانند برای خلاص شدن از همه‌گیری ویروس کرونا تنها خود را تقویت کنند.

  خبر کامل
  next
 7. Marjorie Taylor Greene during a press confernce

  توییتر که تاکنون چند بار حساب کاربری مارجوری تیلور گرین را تعلیق کرده بود می‌گوید صفحه توییتر او را در پی انتشار پستی مسدود کرده که در آن خانم تیلور گرین - به نادرستی - از آمار بالای مرگ و میر پس از تزریق واکسن کرونا نوشته بود.

  خبر کامل
  next
 8. آفریق

  دولت آفریقای جنوبی گفته است که با توجه به کاهش موارد ابتلای به ویروس کرونا به نظر می‌رسد این کشور از نقطه اوج موج چهارم ابتلای به این ویروس عبور کرده و برخی از محدودیت‌هایی را که قبلا وضع شده بود لغو کرده است. دولت از مردم خواسته است واکسینه شوند و مقررات مقابله با کرونا را رعایت کنند. بروز موج چهار عمدتا ناشی از ابتلای به گونه اومیکرون ویروس کرونا بوده که برای اولین بار از این کشور گزارش شد.

  خبر کامل
  next
 9. اومیکرون

  در حالیکه کشورهای مختلف جهان افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا را منتشر می‌کنند، رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که ابتلای به دو گونه دلتا و اومیکرون ویروس دلتا می‌تواند به "سونامی ترکیبی" ابتلای جهانی به این بیماری منجر شود. او با انتقاد از تمرکز کشورهای ثروتمند بر واکسیناسیون دوز سوم، خواستار تسریع واکسیناسیون در سطح جهانی شده تا خطر ادامه شیوع و جهش ژنتیکی کرونا کاهش یابد.

  خبر کامل
  next
 10. بریتانیا

  همزمان با تشدید شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا، آمریکا و فرانسه از ثبت بالاترین رقم روزانه شناسایی مبتلایان به کووید-۱۹ خبر داده اند. در آمریکا ۴۴۰ هزار و در فرانسه ۱۸۰ هزار بیمار جدید شناسایی شدند. در بریتانیا هم آمار روزانه به ۱۱۷ هزار نفر در روز رسیده است. ایتالیا، پرتغال و یونان و قبرس هم از ثبت بالاترین رقم روزانه شناسایی مبتلایان به کرونا خبر داده‌اند.

  خبر کامل
  next