محمد بن سلمان

 1. سازمان سیا در گزارش خود نتیجه‌گیری کرده که قتل جمال خاشقجی که چند مامور امنیتی و محافظ محمد بن سلمان هم در آن شرکت داشتند، بدون اطلاع و موافقت ولیعهد عربستان تقریبا محال بوده است

  اگنس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه اعدام‌های خودسرانه، از انفعال دولت جو بایدن در قبال ولعیهد عربستان ابراز نگرانی کرده و از رئیس جمهوری جدید آمریکا خواسته محمد بن سلمان را به دلیل صدور دستور قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی تحریم کند.

  خبر کامل
  next
 2. نامزد خاشقچی

  نامزد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی که در استانبول به قتل رسید خواستار "مجازات" محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در ارتباط با این قتل شده است. آقای خاشقچی، از چهره‌های نزدیک به دربار سعودی در سابق که بعدا به یکی از منتقدان این حکومت در رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شد، سال ۲۰۱۸ در کنسول‌گری عربستان در ترکیه کشته شد.

  خبر کامل
  next
 3. محمد بن سلمان

  ایالات متحده به دنبال انتشار گزارش محرمانه اطلاعاتی که در آن گفته شده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان فرمان قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد را تائید کرده، تحریم‌هایی را علیه چند شهروند سعودی اعمال کرده است. ولیعهد عربستان در میان فهرست تحریم شدگان قرار ندارد که این تصمیم آمریکا با انتقاد اگنس کالامارد، از گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل روبرو شده است.

  خبر کامل
  next
 4. Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman pictured behind a military band in Algiers on 2 December 2018

  محتوای علنی شده گزارش محرمانه نهادهای اطلاعاتی آمریکا تصریح می‌کند که محمد بن سلمان، ولیعهد قدرتمند عربستان سعودی، فرمان قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار، را شخصا تایید کرده بود.

  خبر کامل
  next
 5. Composite picture of President Biden and King Salman

  جو بایدن در گفتگو با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، بدون اشاره به قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی، درباره مسایل حقوق بشری در این کشور با ملک سلمان سخن گفته است.

  خبر کامل
  next
 6. ولیعهد عربستان سعودی به استقبال امیر قطردر فرودگاه رفت

  رهبران کشورهای عرب خلیج فارس، سندی را امضا کردند که هدف آن کمک به حل اختلاف بین این کشورها و قطر است. محمدبن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به استقبال تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر در فرودگاه رفته و دو طرف علی‌رغم شیوع کرونا با کنار گذاشتن پروتکل‌های بهداشتی یکدیگر را پای پلکان هواپیما در آغوش کشیدند. ولیعهد عربستان در افتتاحیه اجلاس شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس، برنامه هسته‌ای ایران را "تهدیدی برای منطقه و دنیا" دانست.

  خبر کامل
  next
 7. خانم الهذلول می‌گوید در زندان شکنجه شده است

  لجین الهذلول فعال شناخته شده حقوق زنان در عربستان سعودی، به ۵ سال و هشت ماه زندان محکوم شده است. دادگاه عربستان خانم الهذلول را به جرم "آسیب به امنیت ملی" و "پیشبرد دستور کار دولت‌های خارجی در عربستان" محکوم شناخته است. کمی بعد از اعلام حکم، دفتر حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری خانم هذلول شد.

  خبر کامل
  next
 8. امیر پیام

  بی‌بی‌سی

  بایدن و ترامپ

  تنها ۳۵ روز تا ورود جو بایدن به کاخ‌سفید باقی مانده است. کابینه او در حال تکمیل شدن است و برخی از وزرای پیشنهادی چون آنتونی بلینکن، از هم اکنون در حال دریافت گزارش‌ها روزانه امنیتی و بین‌المللی هستند. همین موضوع باعث شده کارشناسان دانه‌درشت اندیشکده‌های واشنگتن و ستون‌نویسان برجسته رسانه‌های آمریکا برای ترسیم نیمرخ چالش‌های پیش رو دولت جو بایدن دست به قلم شوند.

  خبر کامل
  next
 9. فرانک گاردنر

  خبرنگار امور امنیتی بی‌بی‌سی

  محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی

  این روزها برای رهبری عربستان سعودی و به ویژه برای ولیعهد قدرتمند آن محمد بن سلمان ، که به اسم اختصاری ام‌بی‌اس (MBS) در رسانه‌های غربی شهرت یافته، روزهای ناخوشایندی است.

  خبر کامل
  next
 10. Saudi women"s rights activist Loujain al-Hathloul is seen in this undated handout picture

  خانواده لجین هذلولی کنشگر زندانی سعودی امیدوار بودند با دادگاه روز چهارشنبه، حکم آزادی دخترشان بعد از دوسال زندان صادر شود اما حالا پرونده او به دادگاه مقابله با تروریسم عربستان منتقل شده است.

  خبر کامل
  next