مخاطب کارزار "رئیسی بیا" چه کسی است؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

اگر "جانشین احتمالی رهبر" در انتخابات نامزد شود و ببازد چه می‌شود؟

در حالیکه کمی بیش از چهل روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران باقی مانده، حدس و گمان ها درباره نامزدهای احتمالی این انتخابات ادامه دارد.

در حالیکه شورای نگهبان دوباره گفته حتی رییس جمهوری فعلی، حسن روحانی، هم نیاز دارد تا برای نامزدی در انتخابات، از فیلتر این شورا رد بشود معلوم نیست جناح مقابل چه چهره ای را در آستین دارد.

نزدیکان محمود احمدی نژاد، رییس جهوری سابق ایران، به همراهی خودش تبلیغات برای شرکت در این انتخابات را آغاز کرده اند، اما به تازگی عده ای از تشکل های دانشجویی از ابراهیم رییسی، چهره محافظه کار بسیار نزدیک به علی خامنه ای که حتی از او به عنوان جانشینش هم یاد می شود، خواسته اند تا در این انتخابات شرکت کند.

در حالیکه آقای رئیسی پیشتر گفته بود قصد شرکت ندارد، تصاویری از عده ای از جوانان بویژه دختران جوان که حجابشان با معیارهای حکومتی همخوانی ندارد در شبکه های اجتماعی منتشر شده که کمپین اینترنتی راه انداخته اند به نام "رییسی بیا".

در این کارزار انتخاباتی، این جوانان با انتشار تصاویر خودشان و پوستری که رویش عبارت رییسی بیا نوشته شده، از این مقام نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی می خواهند در انتخابات شرکت کند و روبروی حسن روحانی به رقابت بپردازد.

از سوی دیگر دیشب هم ويژه برنامه مناظره انتخاباتی شبکه یک به طور زنده به روي آنتن رفت که پخش آن تا هفتم اردیبهشت، یک روز قبل از شروع تبلیغات رسمی نامزدهای ریاست جمهوری، ادامه خواهد داشت.

علی همدانی، گوینده برنامه چشم انداز بامدادی نیمه فروردین ۱۳۹۶ خورشیدی، در گفتگو با احسان مهرابی خبرنگار مقیم آلمان از جمله درباره تب و تاب انتخابات و انعکاسش در رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی پرسیده است.

برای شنیدن برنامه‌های رادیویی ما به صفحه رادیو یا صفحه ما در ساوندکلاود مراجعه کنید.