۳۷ درجه: بهداشت و سلامت

مهمترین خبرها

---

 • رایج‌ترین اشتباهات ما در ورزش کدامند

  رایج‌ترین اشتباهات ما در ورزش کدامند

  در این برنامه به رایج ترین اشتباهاتی که در ورزش می‌کنیم می پردازیم. زیر نگاه تیزبین متخصص ها، چند حرکت ورزشی ساده را انجام می دهیم. ببینید شما تا حالا چند تا از این حرکات را غلط انجام می‌دادید؟

 • آیا آنتی اکسیدانها می توانند جلوی روند پیری را بگیرند؟

  آیا آنتی اکسیدانها می توانند جلوی روند پیری را بگیرند؟

  نازنین معتمدی برای پیدا کردن جواب این سوال دوازده ھفته زیر نظر متخصصان تغذیه رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان را امتحان کرده.

 • فنتانیل: نبرد ونکوور برای کنترل بدترین اپیدمی موادمخدر در آمریکای شمالی

  فنتانیل: نبرد ونکوور برای کنترل بدترین اپیدمی موادمخدر در آمریکای شمالی

  در دو دهه گذشته یکی از مهمترین علل مرگهای این چنینی اوردوز با موادمخدر بوده. بنابر گزارش سازمان پزشکی قانونی ایران٬ در سال ۱۳۹۵ حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در این کشور بر اثر سوء استفاده از مواد جان دادند که اوردوز عامل مرگ حدود نیمی از این افراد اعلام شده.

 • آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت پوستی می‌شود؟

  آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت پوستی می‌شود؟

  تاثیر خالکوبی روی پوست چیست؟ چه نکات بهداشتی‌ای را باید قبل از خالکوبی کردن مدنظر داشته باشید؟ آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت‌های پوستی می‌شود؟ از بین بردن خالکوبی با لیزر چه تاثیری روی پوست می‌گذارد؟

 • به بچه‌ام چه بگویم که مورد آزار جنسی قرار نگیرد؟

  به بچه‌ام چه بگویم که مورد آزار جنسی قرار نگیرد؟

  تفاوت لمس خوب و بد را چطور به فرزندانمان توضیح بدهیم. چگونه نه گفتن را به آنها بیاموزیم؟ اگر پدر و مادر از کودکی نکاتی مهم را به فرزندشان آموزش دهند، می توانند کاملا جلوی وقوع چنین اتفاقی را بگیرند

 • سکوت انتخابی و درمان آن

  سکوت انتخابی و درمان آن

  سکوت انتخابی نوعی اختلال است که در آن شخص با وجود اینکه در حالت عادی قادر به تکلم است، در موقعیت‌هایی خاص قادر به حرف زدن نیست. در موقعیت‌هایی خاص قادر به حرف زدن نیست. برای اولین بار به دوربین‌های برنامه 'دنیای ما' بی‌بی‌سی اجازه داده شده تا به یکی از مراکز اردوگاهی درمان فشرده اختلال سکوت انتخابی در نیویورک بروند. نتیجه کار را از زبان کودکانی که این اختلال را دارند و والدینشان در این برنامه می‌بینید

 • دیابت: تشخیص زودهنگام و کنترل موثر آن

  دیابت: تشخیص زودهنگام و کنترل موثر آن

  درست است که دیابت درمان قطعی ندارد اما تشخیص زودهنگام و کنترل موثر این بیماری می تواند از بروز بسیاری از عوارض این بیماری جلوگیری کند. دیابت تبدیل به اپیدمی جهانی شده و آمار مبتلایان به دیابت نوع ۲ هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. برنامه پانارامای بی‌بی‌سی انگلیسی به خط مقدم این اپیدمی یعنی شهر بیرمنگام در بریتانیا رفته که از هر ده نفر یک نفر مبتلا به دیابت است

 • پیشرفت چشمگیر در درمان لرزش دست

  پیشرفت چشمگیر در درمان لرزش دست

  در این برنامه 37 درجه از جراحی بی سابقه ای می‌گوییم که می تواند لرزش غیرارادی اندامهای بدن را در بیماران از بین ببرد.

 • آیا انداختن پا روی هم باعث بروز واریس می‌شود؟

  آیا انداختن پا روی هم باعث بروز واریس می‌شود؟

  واقعیت علمی یا باور غلط: آیا انداختن پا روی پا باعث بروز واریس می‌شود؟

 • چرا نوجوان‌ها باید صبح‌ها دیرتر به مدرسه بروند؟

  چرا نوجوان‌ها باید صبح‌ها دیرتر به مدرسه بروند؟

  محققان دانشگاه آکسفورد می گویند دبیرستانها حداقل باید دو ساعت دیرتر باز بشوند. چون ریتم بیولوژیکی بدن نوجوانان کندتره و اصرار روی صبح زود بیدار شدن می تواند روی سلامت جسمی و قدرت یادگیری آنها تاثیر بگذارد.

 • چطور جلوی حالت تهوع ناشی از سفر را بگیریم؟

  چطور جلوی حالت تهوع ناشی از سفر را بگیریم؟

  در این برنامه 37 درجه در مورد اختلال بسیار شایعی به نام بیماری حرکت، صحبت می کنیم. با انجام یک آزمایش جالب چند راه حل غیردارویی برای این بیماری ارائه می دهیم

 • بدون کرم ضد آفتاب هر کسی چقدر می‌تواند زیر آفتاب بماند؟

  بدون کرم ضد آفتاب هر کسی چقدر می‌تواند زیر آفتاب بماند؟

  آیا احتمال ابتلا به سرطان به شدت آفتاب سوختگی و سن آفتاب سوختگی بستگی دارد؟ دو نوع مختلف سرطان پوست داریم ملانوما و غیرملانومایی. این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ آیا کسانی که آفتاب سوخته شده‌اند و خودشان را برنزه کرده‌اند بیشتر احتمال ابتلا به ملانوما را دارند؟

 • آندومتریوز: بیماریی که حدودا 2 میلیون زن ایرانی به آن مبتلا هستند

  آندومتریوز: بیماریی که حدودا ۲ میلیون زن ایرانی به آن مبتلا هستند

  در بخش سلامت زنان برنامه ۳۷درجه دکتر شاهین خزعلی جراح و متخصص زنان به بیماری آندومتریوز، علایم و درمان آن می پردازد.

 • کمک‌های اولیه در تصادف با ماشین

  کمک‌های اولیه در تصادف با ماشین

  اگر بطور ناگهانی با صحنه تصادفی مواجه بشوید چه کار میکنید؟ در این برنامه 37 درجه به شما کمک های اولیه ای را یاد می دهیم که بتوانید حداقل تا رسیدن اورژآنس جان یک فرد را نجات بدهید. به شما می گوییم در چه شرایطی باید به مصدوم ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی بدهیم. چگونه مصدوم را از ماشین بیرون بکشیم که دچار آسیب نخاعی نشود؟

 • تاثیر حمام آفتاب و برنزگی روی پوست با انجام آزمایش

  تاثیر حمام آفتاب و برنزگی روی پوست با انجام آزمایش

  در این برنامه 37 درجه به اثرات مثبت و منفی آفتاب می پردازیم و هر آنچه در مورد کرم های ضدآفتاب باید بدانید را به شما می گوییم. همچنین به این پرسش ها پاسخ می دهیم: چه زمانی اشعه فرابنفش خورشید سرطان زا می شود؟ چه اندازه آفتاب برای تامین ویتامین دی حیاتی است؟ برنزه کردن زیر نور آفتاب با برنزه کردن با دستگاه سولاریم چه فرقی دارد؟ چه تاثیری روی سلولهای پوست می گذارد؟ چه زمانی آفتاب سوختگی منجر به سرطان پوست می شود؟

 • ویژه برنامه پیشگیری از آزار جنسی کودکان

  ویژه برنامه پیشگیری از آزار جنسی کودکان

  آزار جنسی کودکان، کابوس هر پدر و مادریست، اما این آزار قابل پیشگیری است. اگر پدر و مادر از کودکی نکاتی مهم را به فرزندشان آموزش دهند، می توانند کاملا جلوی وقوع چنین اتفاقی را بگیرند. نازنین معتمدی در این برنامه توضیح می دهید. در این برنامه از انیمیشن های آموزشی مختلفی استفاده شده که با کمک آنها می توانید اطلاعات زیادی در مورد نحوه پیشگیری از آزار جنسی کودکان بدست بیاورید.

 • آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت پوستی میشود؟

  آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت پوستی میشود؟

  در این برنامه 37 درجه در مورد تاثیر خالکوبی روی پوست و نکات بهداشتی که باید قبل از خالکوبی کردن مدنظر داشته باشید صحبت می کنیم و به این سوالها پاسخ می دهیم که آیا خالکوبی باعث عفونت و حساسیت های پوستی می شود؟ از بین بردن خالکوبی با لیزر چه تاثیری روی پوست می گذارد؟

 • برنام ه37 درجه، خانمی در حال خندیدن

  دیابت: تشخیص زودهنگام و کنترل موثر آن

  درست است که دیابت درمان قطعی ندارد اما تشخیص زودهنگام و کنترل موثر این بیماری می تواند از بروز بسیاری از عوارض این بیماری جلوگیری کند.

 • ۳۷ درجه

  آرشیو برنامه‌های ۳۷ درجه

  آرشیو برنامه‌های پیشین ۳۷ درجه را اینجا ببینید.

 • دکتر سارا

  سلامت جنسی

 • دکتر شاهین خزعلی

  سلامت زنان

---

برنامه ۳۷ درجه

جدول پخش برنامه‌ ۳۷ درجه

جدول پخش برنامه‌ ۳۷ درجه