چرا رهبر کره شمالی می‌خواهد به موازنه قوا با آمریکا برسد؟

چرا رهبر کره شمالی می‌خواهد به موازنه قوا با آمریکا برسد؟

کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی گفته است که کشورش با وجود تحریم‌های شدید توانسته به اهداف برنامه هسته‌ای‌اش بسیار نزدیک شود.

رهبر کره شمالی گفته به دنبال دستیابی به موازنه قوا با آمریکا بوده است تا به گفته او حاکمان ایالات متحده حتی جرات نکنند از حمله نظامی به کره‌شمالی صحبت کنند.

این سخنان ساعاتی بعد از پرتاب یک موشک بالستیک میان برد این کشور اعلام شد. این موشک از آسمان شمال ژاپن عبور کرد و رکوردهای برنامه موشکی کره‌شمالی را بهبود بخشید.

در واکنش به سخنان رهبر کره شمالی، سفیر چین در آمریکا در واکنشی تند گفت: "پکن هرگز کره شمالی را به عنوان یک قدرت اتمی نخواهد پذیرفت".

شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز جمعه ٢٤ شهریور ١٣٩٦، باز هم آزمایش‌های موشکی کره‌شمالی را محکوم کرد، اما تحریم تازه‌ای علیه پیونگ یانگ تصویب نکرد.

در چشم‌انداز بامدادی جمعه بیست و چهارم شهریور ١٣٩٦ (١٤ سپتامبر ٢٠١٧) سیما ثابت مجری برنامه در ابتدا گفتگویی داشت با امیر پیام خبرنگار بی‌بی‌سی در واشنگتن و از جزییات واکنش‌ها به این آزمایش تازه کره شمالی پرسید و سپس گفتگویی داشت با جلیل روشندل استاد علوم سیاسی و امنیت بین‌الملل در دانشگاه «ای سی یو» در شهر سیاتل امریکا برای تحلیل بیشتر این موضوع.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.