گل عربستان به ایران: زنان عربستانی می‌توانند به استادیوم بروند

گل عربستان به ایران: زنان عربستانی می‌توانند به استادیوم بروند

در حالیکه پادشاهی عربستان سعودی، در اصلاحات پشت سر هم در قوانینش به ویژه در خصوص زنان، شگفتی همه را بر انگیخته.دیروز خبر آمد که از سال میلادی آینده یعنی سه ماه دیگر، زنان اجازه دارند دست کم در سه استادیوم ورزشی عمده این کشور در ریاض، جده و دمان، حضور داشته باشند و به تماشای مسابقت بپردازند.

یک مقام مسیول ورزشی در این کشور روز گذشته توییت کرده که آماده سازی این سه ورزشگاه برای حضور زنان از ابتدای سال میلادی جدید آغاز خواهد شد. این تصمیم در حالی اتخاد می شود که ماه قبل و به مناسبت روز ملی عربستان، زنان توانستند در یکی از استادیوم های شهر ریاض حضور پیدا کنند. در ماه تیر هم وزارت عاوم اجازه داد تا دختران دانش آموز بتوانند در مدارس دولتی ورزش بکنند... ماه قبل هم خبر دادند که زنان از خرداد سال آینده حق رانندگی دارند... همه تحولاتی بسیار نادر در کشوری که به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان شهره خاص و عام بود.

علی همدانی، مجری برنامه چشم انداز بامدادی بی بی سی، در روز هشتم آبان گفتگویی انجام داد با مهرانگیز کار، فعال حقوق بشر و از او درباره این تحول سوال کرد.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.