سفر پوتین به ایران؛ اهداف روسیه و دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای

سفر پوتین به ایران؛ اهداف روسیه و دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تهران با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و حسن روحانی، همتای ایرانی خود دیدار کرد.

مسایل سیاسی از جمله توافق اتمی ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی و بحران سوریه از محورهای اصلی گفتگوی آقای پوتین با مقام‌های ایرانی بوده است.

این اولین دیدار رهبران ایران و روسیه پس از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره عدم تایید پایبندی ایران به برجام توسط دولت آمریکاست.

رهبر ایران همکاری دو کشور در سوریه را "تجربه خوب" خوانده و گفته "ایستادگی مشترک" دو کشور در سوریه پرمعناست.

آقای خامنه‌ای در این دیدار افزود تحریم‌های آمریکا را "با روشهایی از جمله حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی، می‌توان بی‌اثر و آمریکا را منزوی" کرد.

در چشم‌انداز بامدادی پنج شنبه یازدهم آبان ١٣٩٦ (٢ نوامبر ٢٠١٧) سیما ثابت مجری برنامه درباره اهداف سفر اقای پوتین گفتگویی داشت با تورج اتابکی پژوهشگر ارشد در پژوهشکده بین‌المللی تاریخ اجتماعی در آمستردام و سپس درباره امکان جایگزینی دلار با پول ملی که رهبر ایران پیشنهاد کرده، با احمد علوی استاد دانشگاه و پژوهشگر اقتصادی از استکهلم سوئد گفتگو کرد.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.