بوریس جانسون در تهران؛ آیا نازنین زاغری آزاد می‌شود؟

بوریس جانسون در تهران؛ آیا نازنین زاغری آزاد می‌شود؟

وزیر خارجه بریتانیا که در تهران به سر می برد قرار است امروز با حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی دیدار کند. همزمان درست تا چند ساعت دیگر قرار است دادگاه تازه ای برای نازنین زاغری برگزار شود تا اتهام های تازه ای را به او تفهیم کنند.

روز نخست سفر وزیر خارجه بریتانیا و دیدارهایش با مقامات حکومت اسلامی ایران، همانقدری که توسط رسانه های نزدیک به دولت مهم تلقی شد، توسط به ویژه رسانه های نزدیک به سپاه مورد انتقاد تند و ظن قرار گرفت.

جزییات زیادی از این دیدارها منتشر نشده اما وزارت خارجه بریتانیا روز گذشته گزارش کوتاهی از صحبتهای روز شنبه وزیر خارجه با مقام‌های ایران داده . بر اساس این گزارش، بوریس جانسون در دیدار با محمدجواد ظریف از برجام حمایت اما درباره دخالت های نظامی ایران در یمن انتقاد کرده. او درباره بریتانیایی‌های ایرانی تبار زندانی از جمله نازنین زاغری رتکلیف و کمال فروغی هم با محمد جواد ظریف گفتگو کرده است.

خبرگزاری صدا و سیما، دیدار محمد جواد ظریف با وزیر خارجه بریتانیا را پر حاشیه خوانده. شبکه دوم تلویزیون ایران در بولتن خبری شامگاهی خود، آنچه که "موی شانه نکرده، ، لباس های بهم ریخته و اتو نکرده و بدون کمر بند وزیر خارجه بریتانیا" خوانده را از جمله حاشیه های این دیدار توصیف کرده و آن را مورد تمسخر قرار داده است. همین شبکه تلویزیونی بار دیگر یک گزارش به قول خودش تحقیقی نشان داد از پرونده کمال فروغی، زندانی ایرانی بریتانیایی دیگر و او را سر پل جاسوس های نفتی در ایران خواند.

در برنامه چشم انداز بامدادی نوزدهم آذر ماه، علی همدانی در گزارش ها و گفتگوهای مفصلی به این موضوع می‌پردازیم

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.