یمن
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

یمن؛ موشک؛ ایران؛ آیا اقدام آمریکایی‌ها "خطرناک" است؟

وزرای دفاع و امور خارجه ایران می‌گویند ادعای آمریکا که مواضع عربستان از سوی یمن با استفاده از موشک‌های ایرانی هدف قرار گرفته، مضحک و خطرناک است و از پیگیری حقوقی این ادعاها در سازمان ملل متحد خبر دادند.

سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران اظهارات اخیر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره حمایت موشکی ایران از حوثی‌ها را "ادعاهای بی‌پایه" و نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه و جهان خواند.

همزمان محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم گفته که کشورش "اتهام بی‌پایه" آمریکا را از طریق شورای امنیت سازمان ملل دنبال خواهد کرد و افزوده که موضوع را دبیر کل سازمان ملل متحد اطلاع داده است.

آقای ظریف گفته اقدام آمریکایی‌ها "یک حرکت هدفدار بسیار خطرناک است که تلاش می‌کنند با طرح اتهام‌ها حمایت‌های خود را از بمباران مردم بی‌گناه یمن پنهان کنند."

در چشم‌انداز بامدادی پنجشنبه ٣٠ آذر۱۳۹۶ (۲١ دسامبر ۲۰۱۷) سیما ثابت گفتگویی داشت با با فرزانه روستایی روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی از استکهلم سوئد.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏