ادامه ناآرامی‌ها در ایران؛ سخنان تلویزیونی حسن روحانی هم معترضان را آرام نکرد

ادامه ناآرامی‌ها در ایران؛ سخنان تلویزیونی حسن روحانی هم معترضان را آرام نکرد

نا آرامی‌ها پس از سخنان حسن روحانی که از طریق تلویزیون ایران پخش شد در برخی از شهرهای ایران ادامه داشته است. در حالیکه اطلاع رسانی شهروند خبرنگاران، به دلیل محدودیت‌های گسترده اعمال شده بر شبکه اینترنت، به کندی صورت می‌گیرد، خبرگزاری های رسمی در ایران، جسته و گریخته خبرهای مرتبط با ناآرامی ها در شهرهای ایران را مخابره می کنند.

خبرگزاری فارس گزارش کرده که تجمع در مناطق مرکزی تهران که از عصر دیروز آغاز شده بود در تاریکی شب ادامه داشت و بویژه در خیابان انقلاب، نرسیده به چهار راه ولیعصر اوج گرفت. خبرگزاری ایلنا نوشته جمعیت در خیابان انقلاب، ترافیک را بند آورده بود و با افزایش رفت و آمدها، عبور و مرور وسایل کندتر از هر زمان دیگری می‌شود و فقط موتورها امکان عبور از خیابان را داشتند..

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران هم از حضور نیروهای امنیتی به منظور به گفته این خبرگزاری، برقراری آرامش در این نقطه از پایتخت خبر داده و گزارش کرده که نیروهای امنیتی تا پاسی از شب گذشته در تلاش برای آرام کردن اوضاع بودند. این خبرگزاری ادعا کرده که تظاهرکنندگان شب گذشته ، کوکتل ملتف پرتاب کردند و به برخی اماکن عمومی و نیز بخش هایی از خیابان انقلاب آسیب زده اند.

خبرگزاری های ایران گزارش های مشابهی از شهرهای کرج، تویسرکان، همدان، اراک، ساوه، آمل، ساری، بهشهر، شهرکرد، کرمانشاه، باغملک، قزوین، آبیک، محمدیه و نیز خرم‌دره در استان زنجان مخابره کرده اند.

خبرگزاری فارس گزارش کرده که در کرج، تجمعات که از ساعات اولیه شب آغاز شده بود به مواجهه با نیروهای یگان ویژه انجامید. همین خبرگزاری گزارش کرده که در تویسرکان تجمعات به درگیری و شکستن شیشه‌های برخی ادارات دولتی انجامید. گزارش های ضد و نقیضی هم از شهر ایذه در استان خوزستان مخابره شده. معترضان در شهرهای مختلف ایران تقریبا شعارهای یکسانی علیه شخص اول مملکت و کلیت نظام می دادند. در برخی از شهرها از جمله در کرمانشاه معترضان ، شب گذشته با ماموران درگیر شدند.

در شبکه های اجتماعی از تظاهرات در دماوند نور آباد لرستان، شاهین شهر و لاهیجان هم تصاویری منتشر شده است.

در برنامه چشم‌انداز بامدادی یازدهم دی ماه ۱۳۹۶، گزارشی دیدیم از فرج بال افکن و سپس علی همدانی ضمن مرور خبرها در گفتگو با مجتبی واحدی و مجید محمدی، تحلیلگران مسائل سیاسی ایران به بحث درباره رویدادها پرداخت.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.