آیا بحران ارزی باعث گسترش اعتراضات اقتصادی در ایران خواهد شد؟

آیا بحران ارزی باعث گسترش اعتراضات اقتصادی در ایران خواهد شد؟

به دنبال اعتراضات روز یکشنبه شماری از کاسبان در تهران به افزایش قیمت ارز و اقدام آنها به تعطیلی مغازه هایشان، حالا دامنه این اعتراضات گسترده تر شده و به بازار بزرگ تهران کشیده. بنا بر گزارشها، مغازه های بازار بزرگ و خیابانهای اطراف، در اعتراض به افزایش قیمت ارز، تعطیل شده اند.

گزارشهایی هم درباره اعتصاب بازاریان در چند شهر دیگر از جمله کرج و جزیره قشم منتشر شده است.

به گفته شاهدان ، در مواردی نیروهای انتظامی برای متفرق کردن معترضان، به خشونت و شلیک گاز اشک آور متوسل شده است.

در همین حال سرلشکر یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار نظامی آیت‌الله علی خامنه ای رهبر نظام جمهوری اسلامی بخشی از نارضایتی های موجود در ایران را ناشی از ناکارامدی دولت دانسته و گفته گاهی به نظر می رسد اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود.

پیشتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جلسه اتاق بازرگانی ایران گفت که "اکنون هدف دشمنان، نه نظام، نه دولت روحانی، بلکه ایران است" و هشدار داد که خیال نکنید "اگر روحانی رفت، اصولگرا موفق می‌شود".

در چشم‌انداز بامدادی سه‌شنبه ۵ تیر خرداد ۱۳۹۷ (۲۶ ژوئن ۲۰۱۸) جلال فرهنگ در میز گردی رادیویی گفتگویی داشت با مهدی مهدوی آزاد روزنامه نگار ساکن بن در آلمان و کامران دادخواه استاد اقتصاد دانشگاه نورث ایسترن در بوستون امریکا.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‏