سایه "حقایق عریان" اردوغان بر نشست سرمایه‌گذاری عربستان
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

سایه "حقایق عریان" اردوغان بر نشست سرمایه‌گذاری عربستان

امروز (سه‌شنبه) عربستان سعودی در ریاض نشست چهارروزۀ سرمایه‌گذاری‌اش را آغاز می‌کند. از سوی دیگر قرار است رئیس‌جمهور ترکیه در پارلمان این کشور "حقایق عریان" پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را اعلام کند؛ قتلی که به گفته آنکارا "به نحو بربرانه‌ای طرح‌ریزی شده بود" و باعث شد شماری از وزیران غربی، از جمله بریتانیا و فرانسه و آمریکا از حضور در نشست سرمایه‌گذاری عربستان خودداری کنند.

در همین حال جینا هسپل، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) عازم ترکیه شده است. و استیون منوچین، وزیر دارایی آمریکا در یک گفتگوی خصوصی در ریاض با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، موضوع نگرانی‌های بین‌المللی در مورد قتل جمال خاشقجی را در میان گذاشته است.

در چشم‌انداز بامدادی سه‌شنبه یکم آبان ١٣٩٧ (٢٣ اکتبر ٢٠١٨) نخست جزئیات موضوع را از سینا علی‌نژاد در آمریکا شنیدیم و سپس داریوش رجبیان گفتگویی داشت با منصور فرهنگ، استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه بنینگتون در نیویورک آمریکا.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.