آیا ترامپ در نهایت مجبور به تغییر رفتار با عربستان خواهد شد؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیا ترامپ در نهایت مجبور به تغییر رفتار با عربستان خواهد شد؟

لیندسی گراهام، از رهبران برجسته جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا پس از استماع گزارش جینا هسپل، رییس سازمان سیا، درباره نحوه قتل جمال خاشقچی، گفته از نظر او محمد بن سلمان، "روانی و خطرناک" است.

همزمان سناتور باب کورکر، یکی دیگر از جمهوری خواهان برجسته کنگره آمریکا که ریاست کمیته روابط خارجی سنا را هم بر عهده دارد، روز سه‌شنبه پس از جلسه با رییس سازمان سیا گفت: «ذره‌ای شک ندارم که این قتل با دستور محمد بن سلمان شکل گرفته، اگر او (ولیعهد عربستان) در یک دادگاه محاکمه می‌شد ۱۵ بار محکوم می‌شد».

آقای کورکر گفته او هم چون سناتور گراهام برای تهیه یک بیانیه در محکومیت این اقدام تلاش خواهد کرد و تاکید کرده: «دولت باید این را به شدت محکوم کند و پس از آن هم باید تاوان آن (از سوی عاملان) پرداخت شود».

در گفت‌وگویی با منصور فرهنگ، استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه بنینگتون آمریکا می‌پرسیم آیا صدور بیانیه‌هایی از این دست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری را مجاب به تغییر رفتار با عربستان خواهد کرد؟

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.‎‌