گذر ایران از پیچ برجام؛ آیا توافق هسته‌ای باقی می‌ماند؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

گذر ایران از پیچ برجام؛ آیا توافق هسته‌ای باقی می‌ماند؟

وزیر خارجه فرانسه گفته یگانه راه کاهش از تنش ها، پیوستن ایران به دور تازه ای از مذاکرات است و کاهش چشم گیر تحریم ها توسط آمریکا.

محمد‌‌ جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در هند گفت که توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهان از بین نرفته ‌است. او گفت مطمئن نیست که هرگونه قرارداد جدید هسته‌ای با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، دوام بیاورد.

همزمان روزنامه آمریکایی واشنگتن پست خبر داده که دولت آمریکا به متحدان اروپایی خود هشدار داده بوده که اگر ایران را رسما به نقض توافق هسته‌ای متهم و سازوکار رفع اختلاف برجام را فعال نکنند، صنعت خودروسازی آنها هدف تعرفه‌ وارداتی ۲۵ درصدی قرار خواهد گرفت. مقامات بریتانیایی، فرانسوی و آلمانی ناشناس به واشنگتن پست گفته اند که آن‌ها خود پیشتر قصد فعال کردن سازوکار رفع اختلاف را داشتند و تهدید دولت ترامپ روند تصمیم گیری آنها را دچار اختلال کرد و نزدیک بود که به تغییر نظر آنها منجر شود، زیرا نگران بودند که در صورت درز خبر تهدید اقتصادی آمریکا، به آنها به عنوان "آلت دست" واشنگتن نگاه شود.

همزمان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران پیشنهاد بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا برای جایگزینی توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) با طرح رئیس جمهوری آمریکا، رد کرد

علی همدانی در چشم‌انداز بامدادی ۲۶ دی ۱۳۹۸، در گفتگو با شهیر شهیدثالث به آینده برجام و گزینه‌های پیش روی ایران پرداخته است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی‌بی‌سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.