'افشاگری' بنیاد مستضعفان علیه سپاه و نهادهای حکومتی دیگر به کجا می‌انجامد؟

'افشاگری' بنیاد مستضعفان علیه سپاه و نهادهای حکومتی دیگر به کجا می‌انجامد؟

رئیس بنیاد مستضعفان ایران، شماری از اشخاص و نهادهای حکومتی و نظامی آن کشور را متهم کرده که میلیاردها تومان "املاک عمومی مردم" را تصرف کرده‌اند و حاضر نیستند آنها را تخلیه کنند.

پرویز فتاح که حدود یک سال است ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی را به عهده گرفته، سپاه، نیروهای مسلح، مجمع تشخیص مصلحت نظام، روسای جمهوری و چند شخص حقیقی و حقوقی دیگر را به "تصرف غیرقانونی" منابع عمومی و بیت‌المال متهم کرده است.

شماری از این افراد از جمله محمود احمدی‌نژاد و معصومه ابتکار به سخنان آقای فتاح در تلویزیون واکنش نشان داده و درباره املاک و ساختمان‌ها توضیح داده‌اند.

بنیاد مستضعفان که بعد از انقلاب تاسیس شد از طرف بنیانگذار جمهوری اسلامی ماموریت داشت اموال سلسله پهلوی و نزدیکانش را به نفع نیازمندان مصادره کند. رئیس این موسسه از طرف رهبر جمهوری اسلامی انتخاب می شود و تنها به او پاسخگوست.

برای بررسی این موضوع در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی در روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ گفتگویی داشتیم با علی افشاری تحلیلگر مسایل سیاسی ایران ساکن واشنگتن.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.