شیرر در واکنش به کناره‌گیری آلاردایس: مضحکه جهان فوتبال شدیم

سم آلاردایس

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

آلاردایس تنها در یک مسابقه (پیروزی ۰-۱ مقابل اسلواکی در اولین مسابقه انگلستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸) سرمربی انگلستان بود

آلن شیرر، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال انگلستان جدایی سم آلاردایس، سرمربی این تیم پس از ۶۷ روز را موجب "مضحکه در دنیای فوتبال" دانست.

خبرنگاران روزنامه تلگراف که در پوشش اعضای یک شرکت با سم آلاردایس، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان درباره نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال گفتگو کرده بودند فیلم این مذاکرات را منتشر و سرمربی تیم ملی انگستان را به فساد مالی و تخلف از قوانین متهم کرده‌ بودند. به دنبال گزارش روزنامه تلگراف سم آلاردایس از سمت خود کناره‌گیری کرد.

آلن شیرر به رادیو بی‌بی‌سی گفت: "از این اشتباه از سوی کسی که گفته بود این کار رویایی‌اش است عصبانی و ناراحت هستم."

آلاردایس پس از کناره‌گیری گفت که عمیقا متاسف است. مربی پیشین تیم‌های وستهم و ساندرلند به دنبال شکست تیم ملی انگلستان مقابل ایسلند در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶، جانشین روی هاجسون شد.

شیرر که در ۶۳ حضورش در تیم ملی انگلستان ۳۰ گل زده، گفت: "این یک اشتباه باور نکردنی و فاجعه‌بار از سوی آلاردایس و مشاورانش بود. من از کل قضیه عصبانی هستم. فکر نمی‌کردم انگلستان از چیزی که طی تابستان در یورو اتفاق افتاد پایین‌تر برود، اما حالا ما مضحکه دنیای فوتبال شده‌ایم."

ریو فردیناند، دیگر کاپیتان پیشین تیم ملی انگلستان نیز در این رابطه گفت: "او مردی بود که برای گرفتن این شغل شور و اشتیاق داشت. او فدراسیون فوتبال انگلستان را مجبور به انجام این کار کرد. این واقعه برای فوتبال انگلستان نا امید‌ کننده است."

گرگ دایک، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال انگلستان که تا تابستان گذشته این سمت را به عهده داشت هم گفت: "اگر می‌خواهید سرمربی تیم ملی انگلستان باشید باید از سفید هم سفیدتر باشید و گزارش تلگراف نشان داد که او این گونه نبود. فدراسیون فوتبال انگلستان گزینه دیگری نداشت. این آدم سالانه ۳ میلیون پوند حقوق می‌گیرد و برای چه باید دنبال این باشه که ۴۰۰ هزار پوند از جای دیگر به دست آورد؟"

آلاردایس تنها در یک مسابقه (پیروزی ۰-۱ مقابل اسلواکی در اولین مسابقه انگلستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸) سرمربی انگلستان بود و به این ترتیب او صاحب رکورد کوتاه‌ترین زمان برای هدایت انگلستان در میان مربیان تمام وقت این تیم شد.

فدراسیون فوتبال انگلستان گفت که به دنبال یک سرمربی خواهد بود اما گرث ساوتگیت، مدافع پیشین تیم ملی انگلستان هدایت این تیم را در مقابل مالت، اسلونی و اسکاتند در مقدماتی جام جهانی و همچنین دیدار دوستانه با اسپانیا به عهده خواهد داشت.

آلاردایس ۶۱ ساله نیز گفت پیش از هر کاری قصد دارد با خانواده‌اش به تعطیلات برود و پس از آن می‌خواهد به دنیای مربی‌گری بازگردد.