حمام اعتراضی در چاله‌های خیابان در تایلند

حمام در چاله های خیابانی

منبع تصویر، HA GAREANG / FACEBOOK

توضیح تصویر،

حرکت اعتراضی حمام در چاله های خیابانی

بهترین راه برای جلب توجه نسبت به جاده هایی که ترمیم نشده است، چیست؟ نوشتن نامه به مقامات؟ یا اعتراض در شبکه های اجتماعی؟ و یا نشستن در چاله های خیابان و حمام گرفتن در آن؟

خب، حمام گرفتن در چاله‌های خیابانی، اقدام اعتراضی است که یک مدل در بانکوک به نام "پالم" تصمیم به اجرای آن گرفت.

او که از وضعیت جاده ها و شرایط سفر در این جاده ها به ستوه آمده بود، "حرکت حمام " اعتراضی را آغاز کرد. او در چاله های خیابان که باعث مشکلات و تصادف می شود، حمام گرفته و عکس آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

منبع تصویر، Weibo

توضیح تصویر،

حرکت اعتراضی حمام در چاله های خیابان

عکسهای این اقدام اعتراضی در شبکه های اجتماعی در تایلند و چین به شکل گسترده ای همخوان شد. در عین حال از بقیه معترضان خواسته شد تا با اقدامی مشابه توجه مقامات را به وضعیت جاده ها جلب کنند.

معترضان می گویند که دولت ۳۰ سال است که جاده ها را بازسازی نکرده است. اما مقامات به آنها وعده داده اند که با پایان فصل باران جاده ها بازسازی می شوند.

حرکت اعتراضی چاله های خیابان پالم توانست تغییراتی ایجاد کند.

براساس گزارش های منتشر شده، فرماندار استان تاک در تایلند دستور داده تا جاده ها بدون فوت وقت مرمت شوند و عکس های ساخت و ساز در فیس بوک گواه این فعالیت ها است.

منبع تصویر، Kusuma Namwong

توضیح تصویر،

مرد آلمانی در حال مرمت خیابان نزدیک منزلش در تایلند

اگرچه بعضی ها حاضر نشدند تا منتظر اقدام مقامات بمانند. نمونه آنها پیتر گمان، مهندس بازنشسته آلمانی است. همسرش کوسما ناموون، عکس شوهرش را در حال ترمیم چاله های خیابان در نزدیکی منزلشان در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

البته این فقط تایلند نیست که از چاله ها و گودال های خیابانی رنج می برد.

یک هنرمند هندی سال گذشته در بنگلور در اعتراض به چاله های خیابانی مجسمه یک کروکودیل در اندازه واقعی را در یکی از این چاله ها ساخت تا توجه مقامات را به بازسازی و مرمت خیابانها در این منطقه جلب کند.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

هنرمند هندی در حال ساخت مجمسه کروکودیل در اعتراض به وضعیت خیابانهای بنگلور