حمام اعتراضی در چاله‌های خیابان در تایلند

حمام در چاله های خیابانی حق نشر عکس HA GAREANG / FACEBOOK
Image caption حرکت اعتراضی حمام در چاله های خیابانی

بهترین راه برای جلب توجه نسبت به جاده هایی که ترمیم نشده است، چیست؟ نوشتن نامه به مقامات؟ یا اعتراض در شبکه های اجتماعی؟ و یا نشستن در چاله های خیابان و حمام گرفتن در آن؟

خب، حمام گرفتن در چاله‌های خیابانی، اقدام اعتراضی است که یک مدل در بانکوک به نام "پالم" تصمیم به اجرای آن گرفت.

او که از وضعیت جاده ها و شرایط سفر در این جاده ها به ستوه آمده بود، "حرکت حمام " اعتراضی را آغاز کرد. او در چاله های خیابان که باعث مشکلات و تصادف می شود، حمام گرفته و عکس آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

حق نشر عکس Weibo
Image caption حرکت اعتراضی حمام در چاله های خیابان

عکسهای این اقدام اعتراضی در شبکه های اجتماعی در تایلند و چین به شکل گسترده ای همخوان شد. در عین حال از بقیه معترضان خواسته شد تا با اقدامی مشابه توجه مقامات را به وضعیت جاده ها جلب کنند.

معترضان می گویند که دولت ۳۰ سال است که جاده ها را بازسازی نکرده است. اما مقامات به آنها وعده داده اند که با پایان فصل باران جاده ها بازسازی می شوند.

حرکت اعتراضی چاله های خیابان پالم توانست تغییراتی ایجاد کند.

براساس گزارش های منتشر شده، فرماندار استان تاک در تایلند دستور داده تا جاده ها بدون فوت وقت مرمت شوند و عکس های ساخت و ساز در فیس بوک گواه این فعالیت ها است.

حق نشر عکس Kusuma Namwong
Image caption مرد آلمانی در حال مرمت خیابان نزدیک منزلش در تایلند

اگرچه بعضی ها حاضر نشدند تا منتظر اقدام مقامات بمانند. نمونه آنها پیتر گمان، مهندس بازنشسته آلمانی است. همسرش کوسما ناموون، عکس شوهرش را در حال ترمیم چاله های خیابان در نزدیکی منزلشان در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

البته این فقط تایلند نیست که از چاله ها و گودال های خیابانی رنج می برد.

یک هنرمند هندی سال گذشته در بنگلور در اعتراض به چاله های خیابانی مجسمه یک کروکودیل در اندازه واقعی را در یکی از این چاله ها ساخت تا توجه مقامات را به بازسازی و مرمت خیابانها در این منطقه جلب کند.

حق نشر عکس AFP
Image caption هنرمند هندی در حال ساخت مجمسه کروکودیل در اعتراض به وضعیت خیابانهای بنگلور