ثروت شخصی دونالد ترامپ ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافت

ترامپ

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دونالد ترامپ بارها به هوادارانش گفته که هزینه‌های تبلیغاتی‌اش را خودش تامین می‌کند

ثروت دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طی یک سال گذشته ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

آقای ترامپ زمانی گفته بود "بخشی از زیبایی من در این است که خیلی پولدارم." اما اینک نشریه فوربس می‌گوید ثروت او با کاهش ۸۰۰ میلیون دلاری در سال گذشته به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده است.

فوربس که ثروت آقای ترامپ را به مدت بیش از ۳۰ سال زیر نظر داشته، دلیل کاهش ثروت آقای ترامپ را ضعف بازار املاک نیویورک دانسته است.

این نشریه گفته است تزریق ثروت شخصی به کمپین انتخاباتی آقای ترامپ هم از دیگر دلایل کاش ثروت این میلیاردر آمریکایی بوده است.

در همین حال به گفته برخی ثروت آقای ترامپ از اساس "افسانه" است و می‌گویند او آنقدرها که ادعا می کند پول ندارد.

این درحالیست که آقای ترامپ برخلاف نامزدهای پست ریاست جمهوری در چهار دهه گذشته از انتشار اظهارنامه مالیاتی خود سرباز می‌زند و برای همین نمی‌توان به صورت دقیق گفت که ثروتش چه میزان است.

از سوی دیگر آقای ترامپ از عملکرد سیاستمداران آمریکایی انتقاد می‌کند و در مناظره اخیر خود با هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، گفت که زمان آن رسیده که آمریکا را فردی اداره کند که درباره پول چیزهایی می‌داند.

آقای ترامپ از زمان رقابت‌های درون حزبی جمهوری‌خواهان، بارها گفته بود که هزینه کردنش برای کارزار انتخاباتی، سبب شده او بازیچه دست ثروتمندان نشود.

عده ای از منتقدان در آمریکا معتقدند که تامین هزینه‌های انتخاباتی برای سیاستمداران چنان سخت است که ناچار به پذیرش کمک از سوی ثروتمندان هستند. در نتیجه سیاستمداران به جای آنکه منافع رای دهندگان را در نظر بگیرند، سیاست هایشان همسو با سرمایه داران می شود.