انتشار عکس یک خبرنگار مسلمان در مجله پلی‌ بوی

نور تاجوری

منبع تصویر، Playboy

مجله پلی بوی قرار است در شماره ماه آینده خود تصاویر نور تاجوری، یک خبرنگار آمریکایی مسلمان را در حالی که روسری به سر دارد منتشر کند.

نور تاجوری، ۲۲ ساله که لیبیایی تبار است با شلوار جین مشکی، کفش ورزشی، کاپشن چرم مشکی و روسری ظاهر خواهد شد.

این عکس در حالی گرفته شده است که خانم تاجوری روی یک نیمکت چوبی نشسته ودیوار پشت او پوشیده از پرچم آمریکاست که جای سوراخ‎های ناشی از شلیک گلوله روی آن مشاهده می‌شود.

این عکس به مناسبت مضمون این شماره پلی بوی منتشر می‌شود که "شورشی" نام گرفته است و به گفته پلی بوی تصاویر کسانی را در بر دارد که "همه چیز خود، حتی جانشان را به خطر انداخته‌اند تا کاری که عاشقش هستند را انجام دهند."

در مصاحبه‌ای که ضمیمه عکس می‌شود خانم تاجوری از تلاش های خود برای آنکه گوینده اخبار شود می‎گوید.

خانم تاجوری در واکنش به انتقادهایی که نسبت به این اقدام پلی بوی ابراز شده است گفت: "به نظر من شورش یک نوع صداقت است. اگر اصالت خود را حفظ کنیم و خودمان باشیم به معنای واقعی یک شورشی هستیم. من می دانم که چطور رسانه‎ها فرهنگ جامعه ما را وارونه نشان می دهند و یا از آن سوء استفاده می‌کنند."

مجله پلی بوی می‎گوید که خانم تاجوری ما را مجبور می کند که "باورهایمان را به چالش بکشیم" و از خود سوال کنیم که چرا تا این حد مشاهده یک زن جوان که با اراده خود سرش را پوشانده است برایمان دشوار است؟

مجله پلی بوی در اوایل سال جاری اعلام کرد که به دلیل رواج و دسترسی آسان به تصاویر پورنوگرافیک در اینترنت، انتشار عکس زنان برهنه دیگر "قدیمی" شده است و آن را متوقف می‎کند.