ماموران ناچار شدند شیر فراری از باغ وحش لایپزیگ را بکشند

دو شیر فراری باغ وحش لایپزیگ

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

ماموران ماتشگست (چپ) را از پای درآوردند اما مایا (راست) سالم به باغ‌وحش بازگردانده شد

ماموران در لایپزیگ پس از آن که نتوانستند یکی از دو شیری که از باغ‌وحش قدیمی این شهر آلمان گریخته بود را بیهوش کنند، با شلیک گلوله آن را کشتند.

صبح پنجشنبه ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر) دو شیر نر به نام‌های مایو و ماتشگست با فرار از قفس خود وارد خیابان‌های شهر لایپزیگ شدند اما کمی بعد در یک گودال گل‌آلود گیر افتادند.

هنگامی که ماموران آنها را پیدا کردند این دو شیر وحشت‌زده و عصبی بودند.

ماموران اگر چه توانستند یکی از دو شیر را مهار کنند و دوباره به باغ‌وحش بازگردانند اما شیر دیگر که بسیار پرخاشجو و عصبی شده بود را به ناچار از پای درآوردند.

رئیس باغ‌وحش لایپزیگ در واکنش به کشته شدن این شیر گفته: "این خبر بسیار بسیار بسیار تاسف برانگیزی بود اما اوضاع طوری بود که باید سلامت مردم را در الویت قرار می‌دادیم."

این دو شیر فقط یک ماه بود که از سوئیس به آلمان منتقل شده بودند و اصالتا از شیران منطقه اتوشا در نامیبیا بودند.

امروز دقایقی بعد از فرار این دو شیر و یافتن رد آنها که خیلی از باغ‌وحش دورتر نرفته بودند، حدود ۴۰ مامور باغ‌وحش با حصار و خودرو آنها را محاصره کردند؛ به این امید که بتوانند آنها را دوباره به داخل باغ وحش هدایت کنند.

آنها موفق شدند یکی از این دو شیر نر را با استفاده از حصار مهار کنند و به باغ‌وحش بازگردانند اما هنگامی که نتوانستند حتی با شلیک مواد خواب‌آور شیر دیگر را بیهوش کنند، ناچار شدند ماتشگست را از پای درآورند.

آخرین باری که شیرها موفق به فرار از باغ‌وحش لایپزیگ شده بودند ۱۰۳ (۱۹۱۳) سال پیش بود که فرار ۶ شیر از این باغ‌وحش به شکل‌گیری یک گروه شکار ویژه انجامید و در پایان این رویارویی انسان و حیوان، هر ۶ شیر کشته شدند.