'حمله توییتری' ترامپ به ملکه زیبایی سابق خبرساز شد

Alicia Machado in 1996 Miss Universe

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

آلیشیا ماچادو چهارمین ملکه زیبایی جهان بود که متولد ونزوئلاست

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه، در حمله‌ای کلامی به ملکه سابق زیبایی جهان او را "تنفر برانگیز" خطاب کرده و با اظهار نظر در مورد تاریخچه زندگی آلیشیا ماچادو جنجال انتخاباتی تازه‌ای در رسانه‌های آمریکا به راه انداخته است.

آقای ترامپ در قالب یک نزاع کلامی در شبکه اجتماعی توییتر ضمن ابراز انزجار نسبت به این هنرپیشه، مجری تلویزیونی و ملکه زیبایی جهان، از کاربران خواسته به سابقه خانم ماچادو و "نوارهای ویدئویی سکسی" او رجوع کنند.

توییت‌هایی که بسیاری آن را "ضدزن و جنسیتی" خوانده‌اند و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در پاسخی به توییت آقای ترامپ، این اظهارات را "بیمارگونه" ارزیابی کرده است.

آلیشیا ماچادو که در چند ماه گذشته از منتقدان آقای ترامپ بوده، دوشنبه گذشته به عنوان یکی از حامیان هیلاری کلینتون در جمع تماشاگران نخستین مناظره این دو رقییب اصلی انتخابات امسال نشست.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

مردم آمریکا آقای ترامپ را علاوه بر کسب و کار میلیارد دلاری او در ساخت و ساز و هتل‌داری، با حضورش در تلویزیون به عنوان تهیه کننده و گاه مجری می‌شناسند

او پیش‌تر به رسانه‌ها گفته بود در دورانی که برنده مسابقه ملکه زیبایی جهان شده بود (۱۹۹۶)، آقای ترامپ "ملکه خوکی" صدایش کرده بود و همچنین او را "ملکه خانه‌دار" خطاب کرده بود که می‌تواند طعنه‌ای نژادپرستانه با اشاره به لاتین‌تبار بودن خانم ماچادو باشد.

همه این اظهارات در مناظره دوشنبه گذشته از سوی خانم کلینتون دوباره پیش کشیده شد و او کلام و لحن آقای ترامپ در برخورد با آلیشیا ماچادو را نمونه‌‌ای هویدا از نگرش دونالد ترامپ به زنان خواند.

خانم کلینتون امروز (جمعه ۳۰ سپتامبر - نهم مهر) هم در پاسخی به توییت جدید آقای ترامپ نوشت: "این ... بیمارگونه است، حتی برای ترامپ".

آقای ترامپ که این مجادله توییتری را در ساعات اولیه بامداد امروز شخصا دنبال می‌کرد، در توییتی دیگر مدعی شد که خانم کلینتون با کمک به آلیشیا ماچادو برای شهروند آمریکا شدن، او را برای استفاده در مناظره دوشنبه پیش بینی کرده بود.

آلیشیا ماچادو که متولد ونزوئلاست، ماه مه گذشته، بعد از سالها زندگی و کار در آمریکا شهروند این کشور شد.

در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته احتمالا منظور آقای ترامپ از ارجاع مخاطبانش به "نوارهای ویدئویی سکسی" خانم ماچادو، اشاره‌ای است به تصاویر یک شوی تلویزیونی به زبان اسپانیایی در سال ۲۰۰۵ که در آن آلیشیا ماچادو با یکی از شرکت کنندگان در برنامه در تخت‌خواب دیده می‌شود.

مردم آمریکا آقای ترامپ را علاوه بر کسب و کار میلیارد دلاری او در ساخت و ساز و هتل‌داری، با حضورش در تلویزیون به عنوان تهیه کننده و گاه مجری می‌شناسند. او بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ از سرمایه‌گذاران و تهیه کنندگان اصلی مسابقه ملکه زیبایی آمریکا و جهان بود.