نیویورک تایمز: ممکن است آقای ترامپ حدود دو دهه مالیات نداده باشد

ستاد آقای ترامپ گفته است که اسناد ادعا شده مورد نظر نیویورک تایمز، غیرقانونی بدست آمده‌اند

منبع تصویر، Getty Images

پنج هفته مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، برخی از رسانه‌های آمریکا از جزئیاتی درباره سابقه مالیاتی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در این انتخابات، خبر داده‌اند که می‌تواند حاکی از آن باشد که او حدود دو دهه هیچ مالیاتی به دولت آمریکا نداده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید اسنادی از سابقه مالیاتی آقای ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، به دستش رسیده است که نشان می‌دهد او ۲۱ سال پیش مدعی شده بود حدود یک میلیارد دلار ضرر کرده است؛ و این می‌تواند به او اجازه داده باشد تا دستکم ۲۰ سال به طور قانونی مالیات نداده باشد.

این روزنامه گفته است که اسنادی از سوابق مالیاتی آقای ترامپ دیده که براساس آنها ۲۱سال‌ پیش وی ادعای ۹۱۶میلیون دلار زیان کرده و می‌توانسته بر اساس این ادعا به مدت ۱۸سال پس از آن به دولت آمریکا مالیات نداده باشد.

نیویورک‌تایمز که در این انتخابات از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات‌، حمایت می‌کند، گفته اسناد مالیاتی آقای ترامپ از منبعی ناشناس به دست خبرنگاران این نشریه رسیده است.

ستاد آقای ترامپ گفته است که اسناد ادعا شده مورد نظر نیویورک تایمز، غیرقانونی بدست آمده‌اند و این نشانه دیگری از این نکته است که این روزنامه مثل بقیه رسانه‌های اصلی، جزو ستاد انتخاباتی خانم کلینتون است.

آقای ترامپ برخلاف نامزدهای پست ریاست جمهوری در چهار دهه گذشته از انتشار اظهارنامه مالیاتی خود سرباز زده است.