ائتلاف به رهبری عربستان در پی حمله به کشتی اماراتی قایق‌های حوثی‌ها را هدف قرار داد

درگیری ها در یمن

منبع تصویر، AP

توضیح تصویر،

از زمان شروع حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان بیش از ۶۷۰۰ نفر در درگیری‌ها در یمن کشته شده‌اند

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان عملیاتی را علیه قایق های نظامی شورشیان شیعه حوثی آغاز کرده‌اند که یکی از کشتی‌های امارات متحده عربی را مورد حمله قرار داده بودند.

این ائتلاف که با حوثی های یمن در حال جنگ است، اعلام کرده که کشتی مورد نظر، یک کشتی غیرنظامی بوده و به هنگام حمله در حال انجام ماموریت برای رساندن کمک های انسانی بوده است.

دیروز شنبه اول اکتبر (۱۰ مهر) ارتش امارات اعلام کرد که به یک ناو این کشور در دریای سرخ در خارج از سواحل یمن خساراتی وارد آمده،اما هیچ یک از خدمه آن صدمه ندیده اند.

ائتلاف به رهبری عربستان با انتشار بیانیه‌ای گفته است که این کشتی ساخت استرالیا در اجاره امارات بوده و برای انتقال کمک‌های غذایی و دارویی و همچنین حمل غیرنظامیان مجروح به خارج از یمن در مسیر بندر عدن در رفت و آمد بوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که "نیروهای دریایی و هوایی ائتلاف قایق های نظامی حوثی ها را که در این حمله مشارکت داشتند، هدف قرار داده است."

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

امارات یکی از اعضای مهم ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ با حوثی‌ها در یمن محسوب می‌شود

به گفته ائتلاف به رهبری عربستان، این حادثه نشان می‌دهد که حوثی‌ها درگیر حملات "تروریستی" علیه غیرنظامیان در مسیرهای دریایی هستند.

این در حالی است که حوثی ها روز گذشته اعلام کردند که نیروهای آنها یک کشتی جنگی امارات را که بسوی بندر المخا در دریای سرخ در حرکت بود، با موشک نابود کردند.

امارات یکی از اعضای مهم ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ با حوثی‌ها در یمن محسوب می‌شود.

این ائتلاف که از عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن حمایت می‌کند از مارس سال گذشته میلادی حملاتی را علیه حوثی‌ها در یمن آغاز کرد.

از زمان شروع حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان بیش از ۶۷۰۰ نفر در درگیری‌ها در یمن کشته شده‌اند.