پلی‌بوی انتشار تصاویر برهنه را از سر می‌گیرد

palyboy

نشریه پلی‌بوی اعلام کرد انتشار تصاویر برهنه را که سال گذشته متوقف کرده بود دوباره از سر می‌گیرد.

کوپر هفنر مدیر عامل جدید پلی بوی تصمیم سال گذشته را "کاملا اشتباه" خواند و خبر داد تصاویر برهنه دوباره به این نشریه باز می‌گردند. آقای هفنر این خبر را در توییتر اعلام کرد: "امروز ما به هویت خود برمی گردیم و همانی می‌شویم که بودیم".

این نشریه آمریکایی دیروز در توییتر عکس مانکنی را که روی جلد شماره آینده ظاهر خواهد شد با هشتگ "برهنه ‌طبیعی ‌است" منتشر کرد.

واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به این خبر متفاوت بوده است، برخی از آن استقبال کرده و آن را "تصمیم خوبی" خوانده‌اند و بعضی دیگر علت این تصمیم را افت فروش مجله دانسته‌اند.

کوپر هفنر، پسر ۲۵ ساله هیو هفنر بنیانگذار پلی‌بوی دیروز نوشت: "من اولین نفری هستم که می پذیرم نحوه‌ای که مجله ما برهنگی را تصویر کرده دیگر دورانش به سر آمده است... مسئله به هیچ وجه برهنگی نبود چون برهنگی اصلا نمی‌تواند مسئله باشد."

سمیر حسنی استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه می‌سی‌سی‌پی می‌گوید تصمیم پلی بوی برای حذف برهنگی از نشریه‌اش، بیش از آنکه مخاطب جذب کند باعث از دست رفتن مخاطبان شده است: "پلی بوی و پرهیز از برهنگی به نوعی نقض غرض است."

توضیح تصویر،

هیو هفنر بنیانگذار پلی‌بوی

به عقیده آقای حسنی این نشریه هنوز باید راهی پیدا کند تا برای مخاطبان جوان جذاب باشد، به خصوص در عصر دیجیتال که برهنگی در همه جا یافت می‌شود.

پلی‌بوی در شماره آینده برخی از تم‌های قدیم خود را دوباره احیا خواهد کرد.

علاوه بر این مطلبی به قلم اسکارلت بیرن درباره جنبش "نوک پستان را آزاد کنید" منتشر خواهد کرد. این جنبش تلاشی است برای تغییر قوانین مربوط به شیردهی زنان در محیط‌های عمومی و همچنین برهنگی بالاتنه زنان در اماکن عمومی. این جنبش در آمریکا آغاز شده تا به نوشته خانم بیرن "اهمیت مالکیت زنان بر جنس و جنسیت خود و استاندارد دوگانه‌ای را که هنوز در مورد زنان و مردان وجود دارد" آشکار کند.

با این حال پلی‌بوی تصمیم گرفته توضیح "سرگرمی برای مردان" را از روی جلد خود حذف کند.

به نوشته کوپر هفنر پلی‌بوی همیشه یک نام تجاری برای "مردان" باقی خواهد ماند "اما از آنجا که نقش‌های جنسیتی در جامعه تحول پیدا می‌کند ما نیز متحول می‌شویم."

توضیح تصویر،

لینا اسکو (چپ) جنبش نوک پستان را آزاد کنید را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرد

مالکان آمریکایی این نشریه در مارس ۲۰۱۶ (حدود یک سال پیش) تصمیم گرفتند انتشار تصاویر برهنه را متوقف کنند چون اینترنت، برهنگی و نشریات پورنوگرافی را به پدیده‌ای مربوط به گذشته تبدیل کرده و چنین کاری دیگر بازگشت مالی ندارد.

پلی‌بوی اولین بار در سال ۱۹۵۳ منتشر شد و در دهه هفتاد میلادی تیراژ آن به بیش از ۵ و نیم میلیون نسخه رسید اما سال پیش فقط هفتصد هزار تیراژ داشت.

با این حال علامت این نشریه، خرگوشی با پاپیون، یکی شناخته‌ترین لوگوها در دنیا است و اکنون بیشتر درآمد پلی‌بوی از واگذاری امتیاز این لوگو برای فروش محصولات آرایشی، جواهرات و نوشیدنی است.