تصاویر دوربین مدار بسته از سوءقصد به کیم جونگ نام

یک هفته بعد از سوء قصد به جان کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی، شبکه تلویزیونی فوجی ژاپن تصاویر دوربین مدار بسته فرودگاه کوالالامپور مالزی را منتشر کرده که لحظه سوء قصد را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد فردی که سوءقصد را انجام می‌دهد همان زنی است که پیش از این رسانه‌های مالزی تصویری را از او منتشر کرده بودند؛ زنی با تیشرتی که بر روی آن نوشته شده بود: LOL

کیم جونگ نام بزرگترین پسر کیم جونگ ایل رهبر سابق کره شمالی بود که قرار بود جانشین پدرش شود اما سفر مخفیانه و با پاسپورت جعلی او به ژاپن در سال ۲۰۰۱، که به دستگیریش توسط مقامات ژاپنی و انتشار خبر این سفر منتشر شد، آینده سیاسی‌اش را نابود کرد و پس از مرگ پدر، برادر کوچکتر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شد.

کیم جونگ نام پس از آن اتفاق بیشتر در سنگاپور، مالزی و ماکائو زندگی کرد و منتقد نظام سیاسی کره شمالی بود. گفته می‌شود او پیش از این هم هدف سوءقصد قرار گرفته بود و در ماه‌های اخیر بیش از پیش نگران امنتیش بود.

مرگ کیم جونگ نام سبب تنش سیاسی بین مالزی و کره شمالی شده است، مالزی یکی از معدود کشورهایی بود که روابط دیپلماتیک با کره شمالی داشت اما امروز سفیر خود را پیونگ یانگ فرا خواند.

کالبد شکافی جنازه کیم جونگ نام بر اساس گزارش‌ها به نتیجه قطعی در مورد علت مرگ نرسیده اما گفته می‌شود او به دلیل مسمومیت با یک ماده شیمیایی نامعلوم جان باخته است.