مقام پیشنهادی ترامپ برای نیروی دریایی آمریکا انصراف داد

دونالد ترامپ درصدد افزایش بودجه نظامی آمریکاست

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دونالد ترامپ درصدد افزایش بودجه نظامی آمریکاست

فیلیپ بیلدن، نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای احراز پست ریاست نیروی دریایی آمریکا، انصراف خود را اعلام کرده است.

آقای بیلدن که یک سرمایه دار است و به خاطر فعالیت در بازارهای بورس و اوراق بهادار آسیا مشهور شده، علت تصمیم خود را تضاد منافع احتمالی اعلام کرده است.

او با صدور بیانیه‌ای گفت که پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیده که اگر بخواهد شرایط دولت فدرال برای احراز این پست حساس را رعایت کند، به منافع مالی خصوصی خانواده‌اش ضربه خواهد زد.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، از این تصمیم ابراز تاسف کرده ولی گفته است که به آن احترام می گذارد.

فیلیپ بیلدن دومین نامزد احراز یک سمت ارشد در پنتاگون است که انصراف می دهد.

اخیرا وینسنت ویولا، میلیاردری که آقای ترامپ برای ریاست نیروی زمینی ارتش منصوب کرده بود نیز به دلیلی مشابه انصراف خود را اعلام کرد.

در وزارت دفاع آمریکا فرماندهان هر سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی از نظر اداری زیر نظر یک رئیس غیرنظامی فعالیت می کنند که آن‌ها نیز به شخص وزیر دفاع پاسخگو هستند.

هفته گذشته ‌شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، خبر کناره گیری احتمالی فیلیپ بیلدن را تکذیب کرده بود.

کاخ سفید پس از آن بر ادامه تعهد آقای بیلدن به فعالیت در دولت دونالد ترامپ تاکید کرد که دریاسالار رابرت هاروارد، پیشنهاد دونالد ترامپ برای پست مشاور امنیت ملی وی درخواستش را رد کرد.

قرار بود رابرت هاروارد جانشین مایکل فلین شود که اخیرا در پی برملا شدن تماس‌هایش با سفیر روسیه در واشنگتن مجبور به کناره گیری شد.

با اینکه دلیل خودداری آقای هاوارد از پذیرفتن این سمت مسائل شخصی و خانوادگی عنوان شد اما رسانه‌های آمریکا گزارش کرده‌اند که او می‌خواسته تیم مورد نظر خودش را به همراه بیاورد و این درخواست پذیرفته نشده است.

در نهایت دونالد ترامپ ژنرال سه ستاره هربرت ریموند مک مستر را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی خود منصوب کرد.