اشتباه دیگر اسکار؛ درگذشته‌ای که نمرده بود

حق نشر عکس YOUTUBE
Image caption عکس خانم چپمن با نام خانم پترسون به اشتباه به عنوان درگذشتگان اخیر دنیای سینما در مراسم اسکار به نمایش درآمد

اعلام اشتباه برنده جایزه بهترین فیلم، تنها سوتی مراسم اسکار امسال نبود.

جن چپمن، تهیه کننده فیلم، که زنده و سالم است عکسش در قسمت بزرگداشت درگذشتگان مراسم اسکار پخش شد در حالی که نام صاحب عکس جنت پترسون ذکر شده بود. خانم پترسون که طراح لباس بود در سال ۲۰۱۵ درگذشت.

خانم چپمن به نشریه ورایتی گفت پیش از مراسم اسکار امسال او از مدیر برنامه‌های خانم پترسون خواسته بود عکس‌های او را که ممکن است در مراسم اسکار استفاده شود بررسی کند.

او از این که عکس او به اشتباه مننتشر شده به شدت اظهار تاسف کرد و در ایمیلی به نشریه ورایتی نوشت: "استفاده از عکس من به جای دوست بزرگ و همکار دیرینه‌ام مرا به شدت ناراحت کرد."

او همچنین به خانم پترسون که چهار بار نامزد اسکار شده ادای احترام و از این اشتباه به شدت اظهار تاسف کرد. او در پایان اضافه کرد که"زنده و سالم" و همچنان به عنوان تهیه کننده فعال است.

آکادمی اسکار هنوز درباره این اشتباه اظهار نظر نکرده است.

هم خانم پترسون (بهترین طراح لباس) و هم خانم چپمن استرالیایی هستند و برای فیلم پیانو در سال ۱۹۹۳ نامزد اسکار شده بودند اما هیچکدام برنده نشدند.

خانم پترسون چهار بار نامزد اسکار شد اما هیچگاه این جایزه را نبرد. او یک بار جایزه بفتا و یک بار هم جایزه موسسه فیلم استرالیا را برده بود.

موضوعات مرتبط