ترامپ: اوباما پشت حملات علیه من است

دونالد ترامپ

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

آقای ترامپ می‌گوید حملاتی که به گفته او باراک اوباما علیهش هدایت می‌کند برایش "ناامیدکننده" نیست

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید از نظر او باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، هدایتگر اعتراضات اخیر به جمهوری‌خواهان کنگره و همچنین افشاگری‌هایی است که با درز اطلاعات داخلی دولت آقای ترامپ انجام می‌شود.

او با اشاره به حملاتی که به دولتش می‌شود گفت: "من فکر می‌کنم او پشت اینها است، چرا که مطمئنا آدم‌های او پشت این اقدامات هستند."

او همچنین احتمال داد برخی از اطلاعات داخلی دولتش که به رسانه‌ها درز کرده، از طرف افراد نزدیک به باراک اوباما به رسانه‌ها داده شده باشد.

در بیش از یک ماهی که از روی کار آمدن دونالد ترامپ می‌گذرد چندین افشاگری جدی علیه او و مقام‌های دولتش انجام شده است. یکی از جدی‌ترین این رسوایی‌ها به استعفای مایکل فلین، مشاور امنیت ملی منجر شد که پیش از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ درباره تحریم‌های آمریکا علیه روسیه با سفیر روسیه در واشنگتن صحبت کرده بود.

دونالد ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز گفت تصور می‌کند که اقدامات جاری علیه دولتش ادامه خواهد یافت. او گفت این اقدامات برایش "تعجب‌آور یا ناامیدکننده" نیست، چرا که او به اوضاع جهان آگاه است و متوجه می‌شود که سیاست همین است.

آقای ترامپ گفت متاسف است که حزب دموکرات به قدری ضعیف عمل می‌کند که احتمالا نظام سیاسی آمریکا از یک سیستم دو حزبی به سمت سیستمی تک حزبی خواهد رفت.

او در پاسخ به سوالی در باره این که چه نمره‌ای به کارنامه یک ماهه خود می‌دهد گفت از نظر تلاش به خود بالاترین نمره را می‌دهد، اما از نظر رساندن پیامش به مردم به خودش نمره پایینی خواهد داد، چرا که فکر می‌کند او و اعضای دولتش دستاوردهایشان را به درستی برای مردم آمریکا توضیح نداده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا در سوال دیگری درباره استفاده‌اش از توییتر گفت انتقاد از توییت‌های او عمدتا از طرف "دشمنان" است.

آقای ترامپ گفت اگر رسانه‌ها "صادق" بودند، او ناچار به استفاده این چنینی از توییتر نبود.

رئیس جمهور جدید آمریکا به شکل کم‌سابقه‌ای از رسانه‌های عمده این کشور انتقاد می‌کند و متقابلا آماج انتقادهای این رسانه‌ها است. آقای ترامپ این رسانه‌ها را "دشمن آمریکا" خوانده است. جورج بوش پسر، رئیس جمهور سابق، روز دوشنبه در واکنش به آقای ترامپ از آزادی مطبوعات دفاع کرد.