اپرا وینفری به ریاست جمهوری آمریکا فکر می‌کند

آمریکا حق نشر عکس AP
Image caption اپراه وینفری با طعنه به ترامپ گفته روشن است که برای ریاست جمهوری آمریکا نیازی به تجربه سیاسی ندارید

پیروزی دونالد ترامپ باعث شده است که اپرا وینفری، ستاره صنعت تلویزیون و سرگرمی آمریکا هم به فکر رسیدن به کاخ سفید بیفتد.

او به تلویزیون بلومبرگ گفته است پیروزی آقای ترامپ با وجود بی‌تجربگی‌اش در سیاست باعث شده است او هم به این فکر بیفتد که از اعتبارش برای ورود به اتاق بیضی کاخ سفید استفاده کند.

خانم وینفری ۶۳ ساله که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون حمایت می‌کرد پیشتر پرسش‌ها درباره جاه‌طلبی‌های سیاسی‌اش را رد کرده بود.

اما اکنون از احتمال نامزدی‌اش در آینده و وسوسه‌هایش برای این کار صحبت کرده است.

او گفته است که "من همیشه به سوال‌ها درباره امکان این موضوع بی‌توجه بوده‌ام اما حالا به آن فکر می‌کنم که چرا نه؟"

او در این برنامه تلویزیونی با طعنه به دونالد ترامپ گفته "روشن است که برای رئیس جمهوری ایالات متحده شدن نیازی به تجربه سیاسی ندارید. من گمان می‌کردم که خب من که تجربه ندارم و اطلاعاتم هم که کافی نیست و حالا فکر می‌کنم چرا که نه!"

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ز نظر برخی حمایت اپراه وینفری در سال ۲۰۰۸ اباعث شد آقای اوباما در آن زمان، جلو بیفتد

اپرا وینفری یکی از کسانی بود که در سال ۲۰۰۸ از نامزدی باراک اوباما حمایت کرد که از نظر برخی باعث شد آقای اوباما در آن زمان، جلو بیفتد.

او در سال ۲۰۱۶ هم از هیلاری کلینتون حمایت کرد.

دونالد ترامپ وقتی که در سال ۱۹۹۹ قصد داشت نامزد ریاست جمهوری شود اپراه وینفری را به عنوان حامی خود معرفی کرد. سال گذشته نیز آقای ترامپ گفت که "خیلی علاقه‌مندم اپراه در کنارم باشد."

خانم وینفری پیشتر در برنامه‌های تلویزیونی استفان کولبرت و جیمی کیمل گفته بود که ریاست جمهوری کار او نیست و قصد ندارد به این موضوع فکر کند.

اگر این میلیاردر موفق در صنعت سرگرمی برای انتخابات ریاست جمهوری داوطلب شود می‌توان گفت ستاره‌ای است که بدون تجربه سیاسی وارد این کارزار شده است.

گمان زده می‌شود که مارک زوکربرگ، رئیس فیسبوک، کانیه وست خواننده رپ و باب ایگر مدیرعامل دیزنی هم ممکن است زمانی برای پست ریاست جمهوری ایالات متحده نامزد شوند.

موضوعات مرتبط